Thalassotherapija Crikvenica

Održan stručni seminar nadomjesnog govora, fizioterapije s inhalacijama, njege traheostome i psihološke potpore

Robert Šimonović

Foto R. ŠIMONOVIĆ

Foto R. ŠIMONOVIĆ

Sudjelovalo je šezdeset članova klubova laringektomiranih iz Rijeke, Splita, Pule, Zagreba, Samobora, Bjelovara, Varaždina, Čakovca i Beograda te članovi stručnoga tima (logopedi, liječnici, medicinska sestra, fizioterapeut i psiholog), koji su intenzivno, predano i vrijedno radili sa sudionicima, motivirali ih i poticali

CRIKVENICA – U organizaciji Hrvatske zajednice laringektomiranih i uz potporu Hrvatske lige protiv raka, u Thalassotherapiji Crikvenica se od 22. do 29. svibnja održavao intenzivni stručni seminar nadomjesnog govora, fizioterapije s inhalacijama, njege traheostome i psihološke potpore. 


Sudjelovalo je šezdeset članova klubova laringektomiranih iz Rijeke, Splita, Pule, Zagreba, Samobora, Bjelovara, Varaždina, Čakovca i Beograda te članovi stručnoga tima (logopedi, liječnici, medicinska sestra, fizioterapeut i psiholog), koji su intenzivno, predano i vrijedno radili sa sudionicima, motivirali ih i poticali.


Foto R. ŠIMONOVIĆ


Voditeljica seminara je Tamara Živković Ivanović, prof. logoped, ujedno i predsjednica Hrvatske zajednice laringektomiranih, a uz nju, članovi tima su bili i logopetkinje Marija Sučić i Jadranka Franić Stipanić, fizioterapeutkinja Anja Karić, medicinska sestra Suzana Palaković Hasan, profesor psihologije Ivan Vračić te liječnici specijalisti otorinolaringologije Filip Miletić i Barbara Blagajić. Raspored seminara bio je dinamičan i tijekom cijeloga dana ispunjen brojnim aktivnostima: održana su razna edukativna i informativna predavanja, govorne vježbe, jutarnja gimnastika na plaži, inhalacije, njega traheostome pod vodstvom medicinske sestre, individualne i grupne vježbe s fizioterapeutom te susreti s ciljem pružanja psihološke podrške laringektomiranim pacijentima i njihovim obiteljima.


Foto R. ŠIMONOVIĆ


 – Seminar u Thalassotherapiji Crikvenica iznimno je važan za uspješnu rehabilitaciju i resocijalizaciju laringektomiranih osoba. Osim što su usvojili znanja i vještine koje će im pomoći u svakodnevnom životu i olakšati razne izazove u svrhu resocijalizacije, sudionici su uživali u zajedničkom slobodnom vremenu družeći se u opuštenom prirodnom okruženju bolnice i crikveničke rivijere, ističu iz Thalassotherapije Crikvenica.


Foto R. ŠIMONOVIĆ