Atletičari krčke škole osvojili četiri medalje, tri srebra i jedno zlato

Mladen Trinajstić

Foto OŠ Krk

Foto OŠ Krk

KRK – Na nedavno održanom Županijskom prvenstvu školskih sportskih društava u atletici za učenike starijih razreda, odnosno za sedmaše i osmaše, učenice i učenici krčke Osnovne škole »Fran Krsto Frankopan« postigli su odlične rezultate, s puno novih osobnih rekorda.

Kako nam je u ovoj prigodi predstavio njihov trener, učitelj tjelesnog odgoja Leo Brnabić, natjecanje je održano u Rijeci, na stadionu Kantrida. U ekipnom poretku škola Primorsko-goranske županije, ženska ekipa OŠ »Fran Krsto Frankopan« naposljetku je zauzela odlično peto mjesto u konkurenciji 16 škola, i to sa samo 5 bodova nedostatka do rezultata koji bi im omogućio osvajanje ekipnog pehara, istaknuo je Brnabić, dodavši da su i dječaci zauzeli također i više no zadovoljavajuće sedmo mjesto, u konkurenciji 17 škola.

Na jakom natjecanju s nikad boljim rezultatima u gotovo svakoj od sedam disciplina (skok u dalj, skok u vis, bacanje kugle 3 kg/4 kg, bacanje vorteksa, trke na 100 m, 300 m i 600/800 m), otočni su učenici redom pokazali zavidnu razinu tjelesne spreme. Pojedinačno, učenici atletičari krčke osnovne škole osvojili su 4 medalje, od čega tri srebra i jedno zlato. Trener Brnabić posebno je izdvojio rezultate Klare Fantov (srebro s 13,30 sekundi) i Petra Toića (zlato s rezultatom 12,17 sekundi na 100 metara), koji su u usporedbi s rezultatima s Državnog prvenstva školskih sportskih društava od prošle godine oba bila na razini srebrne medalje.

Srebrnim medaljama za osvojeno drugo mjesto okitile su se i učenice Petra Čuljat (kugla 3 kg – 8,42 m) i Elena Karabaić (skok u dalj – 4,34 m). Korak do medalje bio je i Filip Hutinski koji je na kraju zauzeo četvrto mjesto s 10 cm kraćim hicem od onog koji bi mu osigurao broncu u disciplini bacanja vorteksa, zaključio je Brnabić ne krijući svoje zadovoljstvo rezultatima, ali i »pravim« sportskim ponašanjem u Rijeci predstavljenih i natjecateljski okušanih mladih otočnih atletičarki i atletičara.