U središtu romana priča je o razornom požaru nedaleko od Splita, nakon kojega počinje istraga u kojoj se razotkrivaju dublji slojevi kolektivne i osobne krivnje. Kroz spoj mediteranskog noira i obiteljske drame, Pavičić majstorski prikazuje složenost ljudskih odnosa, kao i društvene dinamike, ističe se u priopćenju.




Roman je, dodaju iz Stilusa, bio i finalist nagrade tportala kao i novopokrenute, regionalne Nagrade UPiT-a za najbolji triler roman objavljen tijekom 2023. i 2024. godine u Srbiji, Hrvatskog, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.


Nagrada je svečano uručena 6. prosinca u Narodnom pozorištu Tuzla, u sklopu 24. izdanja Književnih susreta Cum grano salis.


O pobjedniku je odlučivao žiri u kojem su bili Semezdin Mehmedinović (predsjednik), Emir Imamović, Mirjana Đurđević, Pavle Goranović i Ljubica Letinić. “Žigice” je za nagradu nominirala Jagna Pogačnik, selektorica za Hrvatsku.