
Reuters
Kishida će "prenijeti predsjedniku Zelenskom svoje poštovanje zbog odvažnosti i ustrajnosti ukrajinskog naroda"
povezane vijesti
- VIDEO Ogromna brana na jugu Ukrajine dignuta u zrak. Bujica prijeti Hersonu, ali i nuklearki Zaporožje
- Noćas pokrenut novi val zračnih napada na Kijev: ‘Oborili smo im preko 20 krstarećih projektila’
- Rusi se hvale kako su odbili veliku ukrajinsku protuofenzivu i ubili im 1.500 vojnika. Prigožin: ‘To je znanstvena fantastika’
Japanski premijer Fumio Kishida sastat će se u utorak u Kijevu s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim u prigodi nenajavljenog posjeta, priopćilo je japansko ministarstvo vanjskih poslova.
Kishida će “prenijeti predsjedniku Zelenskom svoje poštovanje zbog odvažnosti i ustrajnosti ukrajinskog naroda u obrani svoje zemlje pod njegovim vodstvom te solidarnost i čvrstu potporu Japana i G7 Ukrajini” jer će Japan ove godine biti domaćin sastanka čelnika sedam najrazvijenijih zemalja svijeta, navodi se u priopćenju ministarstva.
Japanski premijer dolazi u Ukrajinu iz Indije, gdje se sastao s kolegom Narendrom Modijem, izvijestila je japanska radiotelevizija NHK.