Teroristički napad

Među mrtvima i ozlijeđenima u Beču nema hrvatskih državljana

Hina

REUTERS

REUTERS

U terorističkom napadu u Beču poginule su četiri osobe, a petnaestak je ozlijeđeno



Među mrtvima i ozlijeđenima u terorističkom napadu u Beču nema hrvatskih državljana, rekao je u utorak ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman ocijenivši da se takvom nasilju i terorizmu EU mora suprotstaviti na odgovarajući način.


On se u izjavi novinarima u Saboru prije ‘aktualnog prijepodneva’ ponovo osvrnuo na teroristički napad u ponedjeljak navečer u austrijskoj prijestolnici koji je, kako je rekao, nastavak onoga što se dogodilo u Francuskoj.


“To je zabrinjavajuće i mislim da se takvim oblicima nasilja i terorizma Europska unija mora suprotstaviti na odgovarajući način”, istaknuo je ministar.




Ocijenio je da treba raditi na “sprječavanju napada kojima je narušena sigurnost građana i zato je važna borba protiv ilegalnih imigracija” te istaknuo da hrvatska policija ulaže velike napore kako bi suzbila ilegalnu imigraciju na svojoj granici koja je i vanjska granica Unije.


“Izrazio sam solidarnost i sućut Austriji, fotografije su zastrašujuće”, rekao je Grlić Radman.


U terorističkom napadu u Beču poginule su četiri osobe, a petnaestak je ozlijeđeno.