Dan starijih osoba

Stranka umirovljenika dala podršku Zoranu Milanoviću; Bernardić: ‘Hrvatsku proždire korupcija’

P. N.

Foto Ivo Cagalj/PIXSELL

Foto Ivo Cagalj/PIXSELL

“Kad na sljedećim parlamentarnim izborima preuzmemo vlast inzistirat ćemo na provedbi naših antikorupcijskih mjera te donošenju zakona kojima ćemo povećati plaće i mirovine u Hrvatskoj”, naglasio je Bernardić

ZAGREB “Građani su nezadovoljni, velik broj ih teško živi, preko milijun ljudi je na rubu siromaštva, od toga najveći broj umirovljenika, a mnogi mladi ljudi radno sposobni masovno iseljavaju”, rekao je na početku svog obraćanja povodom obilježavanja Međunarodnog dana starijih osoba predsjednik SDP-a Davor Bernardić te konstatirao kako se današnji dan obilježava u jednoj izrazitoj lošoj društvenoj klimi i lošem stanju koje vlada u našem društvu.“Hrvatsku proždire korupcija, a ova Vlada postala je sinonim za korupciju. Podsjetit ću da je ovo ljeto, zbog sumnje u korupciju moralo otići pola Vlade. Ljudi više ne mogu gledati nepravdu ni ovaj kaos koji se prelijeva na sve sfere našeg društva”, poručio je Bernardić i zaključio kako su ljudi izgubili povjerenje u institucije.

“Danas u Hrvatskoj imamo jednu profesoricu, europsku dužnosnicu iz vladajuće stranke koja navodno ima vrijednost imovine preko pet milijuna eura. Kako je to moguće?” zapitao se Bernardić te podsjetio da danas profesori u Hrvatskoj teško žive i traže povećanje plaće od 300 kuna mjesečno.


“Kad na sljedećim parlamentarnim izborima preuzmemo vlast inzistirat ćemo na provedbi naših antikorupcijskih mjera te donošenju zakona kojima ćemo povećati plaće i mirovine u Hrvatskoj”, naglasio je Bernardić i pozvao okupljene da zajedno krenu u borbu za bolju, ravnopravnu i naprednu Hrvatsku.Predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić pozvao je sve članove i simpatizere Stranke umirovljenika, radnike i mlade kao i sve socijalno ugrožene građane, sadašnje i buduće umirovljenike da svoj glas daju Zoranu Milanoviću.