
Ilustracija
Iznad izgorjelog objekta oštećen je nadzemni telekomunikacijski kabel
povezane vijesti
- Otvorenim plamenom izazvao požar na dva automobila. Vatra zahvatila nadstrešnicu i dio fasade kuće, šteta je velika
- Napio se na neograđenom balkonu kuće u Zagrebu. Pao je i na mjestu poginuo
- Traktorom proklizao na nizbrdici voćnjaka. Prevrnuo se na njega, od zadobivenih ozljeda preminuo na mjestu događaja
Oko 2 sata, u Novoj Ploščici došlo je do požara na štaglju u vlasništvu 50-godišnjeg mještanina.
Požar su ugasili pripadnici Javne vatrogasne postrojbe grada Garešnice i dobrovoljnih vatrogasnih društava Nova Ploščica i Velika Trnovitica.
Očevidom na mjestu događaja uz stručnu pomoć inspektora zaštite od požara, eksplozija i oružja utvrđeno je da se kao uzrok požara ne isključuje ljudska radnja, a do požara je došlo u prostoriji staje odakle se požar proširio na zajednički objekt koji se sastoji od svinjca, staje, uvoza i sjenika.
Uslijed djelovanja vatre, krovna konstrukcija objekta je u potpunosti izgorjela, dok je u uvozu nagorjela samoutovarna prikolica.
Iznad izgorjelog objekta oštećen je nadzemni telekomunikacijski kabel.
Materijalna šteta će biti utvrđena naknadno.