Neda Livljanić

Odvjetnik službenice uhićene u aferi Murter: Zna je cijela županija, nikad nije uzela kunu

Portal Novi list

Krešimir Škarica / Foto Screenshot N1

Krešimir Škarica / Foto Screenshot N1

Branjenicu znam čitav niz godina, kao i cijela županija, znam da nikad nije uzela kunu za naknadu za svoj rad, govori odvjetnik Nede Livljanić Krešimir Škarica



Dežurni sudac istrage Županijskog suda u Splitu večeras odlučuje o istražnom zatvoru za troje od petero osumnjičenih u aferi oko ilegalnih kampova na Murteru. Odvjetnik Nede Livljanić Krešimir Škarica uoči ročišta za N1 je rekao  da će još razmisliti o strategiji obrane.


U tijeku je ročište na Županijskom sudu u Splitu nakon kojeg će sudac istrage odlučiti hoće li osumnjičeni u aferi ilegalnih kampova na Murteru Neda Livljanić, Zoran Pripuz i Dariji Filipi u istražni zatvor.


“Odluka o prijedlogu određivanja istražnog zatvora nije me iznenadila, još jučer je to najavljeno, o tome će odlučiti sudac istrage”, rekao je Krešimir Škarica i dodao:




“Postoji kritična količina dokaza u spisu koji daju osnovu za pokretanje istrage. Ona može trajati šest mjeseci, mi ćemo iznijeti neke dokaze i vidjet ćemo još koju ćemo strategiju primijeniti.”


Na pitanje N1 je li istina da je radila usluge bez primanja novca, odnosno mita odgovorio je:


“S obzirom na modus operandi, ured je izdavao preko 3.000 dozvola godišnje, možda je bilo preopterećenje, vidjet ćemo je li bilo tako kako USKOK tvrdi. Branjenicu znam čitav niz godina, kao i cijela županija, znam da nikad nije uzela kunu za naknadu za svoj rad.


Jedini njezin motiv bio je da ljudi u Šibenskoj županiji imaju mogućnost ostvariti legalan prihod i samo je prema tome postupala. A je li došlo do prekoračenja ovlasti, podsjetit ću da postoji presumpcija nevinosti dok se ne dokaže suprotno.”


Policija je po nalogu Uskoka jučer uhitila pet osoba zbog ilegalnih kampova, a riječ je o poduzetniku Zoranu Pripuzu, bivšoj službenici za gospodarstvo i turizam Šibensko-kninske županije Nedi Livljanić koja je izdala rješenje za kampove, potom Dariju Filipiju, Eduardu Maržiću i Borisu Kulušiću.