Jaka ženska ekipa serije, Foto: Filip Tot
U svijetu u kojem se ženski narativi često završavaju s 25. godinom, ova serija odlučno tvrdi: život nakon 40-ih ne staje - on tek počinje, produbljuje se i postaje zanimljiviji
povezane vijesti
Ove jeseni na HTV stižu »Lijepe naše«, dramska serija ležernog, humorističnog pristupa (»dramedy«) koja prati zbivanja u netipičnoj, ali (uglavnom) ne i disfunkcionalnoj obitelji u čijem su središtu dvije najbolje prijateljice – ekscentrična glumica Eta (Nataša Dangubić) i prezaposlena urednica Maša (Iva Kraljević).
Snimanje serije od 12 epizoda koju za HRT proizvodi neovisni proizvođač Drugi plan započelo je sredinom travnja u Zagrebu, a trajat će do 10. lipnja.
Scenaristi su Zrinka Šamija, Nataša Dangubić i Marin Lisjak, redateljica Judita Gamulin, a glavne uloge imaju: Nataša Dangubić, Iva Kraljević, Doris Šarić Kukuljica, Janko Popović Volarić, Dražen Šivak, Filip Juričić, Marko Mandić i Lola Jelčić te dvije djevojčice – Judita Sinković i Tija Žinić.
Serija je nastala iz autentične potrebe svojih autorica da progovore o temama koje su u našem društvu predugo ostajale neizrečene. U svijetu u kojem se ženski narativi često završavaju s 25. godinom, ova serija odlučno tvrdi: život nakon 40-ih ne staje – on tek počinje, produbljuje se i postaje zanimljiviji.
Vođena ljubavlju prema životu, humorom koji istovremeno liječi i razotkriva te snažnim osjećajem individualnosti, serija donosi nekonvencionalnu i autentičnu priču o ženama koje odbijaju stati u zadane okvire.
Svijet junakinja iz serije nije uredan ni konvencionalan: to je prostor u kojem bivši muževi nikad stvarno ne odlaze, djeca uvijek trebaju nešto, a život stalno izmiče kontroli.
Upravo u tom neredu one pronalaze slobodu, humor i novu definiciju sreće. Suvremena ženska dramska komedija spaja vrckavu energiju, čvrstu dramaturgiju i emotivnu dubinu postavljajući intimna i univerzalna pitanja: kako biti majka, a ne nestati kao žena, kako starjeti bez gubitka vrijednosti i kako ponovo voljeti.
Redateljski koncept potpisuje Judita Gamulin koja priču oblikuje kao ambicioznu, autentičnu i utješnu dramediju o ženama koje odbijaju biti svedene na jednu ulogu.
Glavna glumica Nataša Dangubić je ujedno i scenaristica serije u kojoj igra lik Ete koja je glumica – »glumica glumi glumicu u seriji koju je napisala«.
Jednu od nosećih uloga ima i Natašina kći Lola Jelčić koja igra lik Zjene koja je u seriji Etina kći – »mama i kći glume mamu i kćer u seriji koju je napisala mama«.
Direktor fotogafije serije je Flip Tot.
UlogeU seriji glume: Nataša Dangubić, Iva Kraljević, Doris Šarić Kukuljica, Janko Popović Volarić, Dražen Šivak, Filip Juričić, Marko Mandić, Lola Jelčić, Judita Sinković i Tija Žinić. |