Umrla je pjevačica Ana Štefok. Prema priopćenju Hrvatske glazbene unije Ana Šefok umrla je iznenada u srijedu, 3. studenoga, u 72. godini.
“U svojoj dugogodišnjoj karijeri snimila je veliki broj predivnih pjesama i obrada stranih hitova, a njena interpretacija i prekrasna boja glasa ostavili su veliki trag u zabavnoj glazbi šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Pjesme koje su za nju skladali najznačajniji hrvatski autori uvelike su slijedile svjetske trendove popularne glazbe, poput “Hvala ti za ljubav“, “Listek“, “Balada“, “Exodus“ i “Doviđenja, sretan put“ koji nas vraćaju u najljepše godine hrvatske zabavne glazbe i godine glamuroznih festivala”, piše u priopćenju HGU.
Ana Štefok počela je pjevati u crkvenom zboru u svom kvartu Trnje. Potom u nezaboravnom
Prvu pobjedu ostvarila je na sarajevskom festivalu
Osamdesetih godina prošlog stoljeća počela se gasiti zvijezda popularnosti Ane Štefok, i polako je nestala sa scene.
Nedavno se u medijima pojavila potresna priča o tome kako legenda hrvatske zabavne glazbe 60-tih i 70-tih živi na rubu egzistencije. Do te situacije dovela ju je teška depresija u koju je pala krajem osamdesetih godina, zbog pada popularnosti i nesretne ljubavi. Živjela je u skromnih 30 kvadrata u zagrebačkom Zapruđu od mirovine od 2.500 kuna i 1.000 kuna umjetničkog dodatka, a onda se kreditno zadužila i krenuo je njen vrtoglavi pad.