Naš će CD biti dostupan u cijeloj Europi, SAD-u, pa i u nekim istočnim zemljama što nam je velika čast i puno nam znači u ovom trenutku – kaže pjevač Morbid
RIJEKA Riječka grupa Gorthaurs Wrath nedavno je potpisala ugovor s britanskom diskografskom kućom Casket Music Records koji joj, osim izdavanja albuma, donosi željenu svjetsku promociju i distribuciju.
– Taj nam je ugovor omogućio naš njemački menadžment Heavy space agency.
Naš će CD biti dostupan u cijeloj Europi, SAD-u, pa i u nekim istočnim zemljama što nam je velika čast i puno nam znači u ovom trenutku – kaže pjevač Morbid od kojeg smo doznali i da bend iza sebe ima tri demo albuma te da će se uskoro predstaviti videospotom koji će najaviti njihov prvi službeni nosač zvuka.
Iduće godine, točnije u veljači, bend očekuje prvi dio prve europske turneje na koju će krenuti zajedno s predvodnicima mađarske metal scene Ektomorfom, brazilskim Korzusom te još jednim gostujućim bendom. Također, planiraju i veliki promotivni koncert u Rijeci.
Grupa je osnovana 1998. godine, a danas je čine Morić i Meshi na gitarama, Andrea na bubnju, Igor na bass gitari i vokal Morbid.
– Počeli smo kao klasičan black metal bend, nekoliko godina kasnije ubacili smo i »death« elemente, a ono što danas sviramo predstavlja stil koji svi želimo čuti u današnjoj ekstremnoj glazbi, ali budući da toga nema odlučili smo ga sami stvoriti.
Može se reći da smo spoj ekstremnog metala s »old school« dijelovima, ali i modernijim elementima kao što je elektronika, kojom sve više eksperimentiramo u zadnje vrijeme – kaže Morbid
Kako doznajemo, u početku su stvarali glazbu na kojoj su odrasli, s ciljem predstavljanja na domaćoj sceni, međutim, apetiti su im ubrzo narasli te im je postalo jasno da, ako namjeravaju postići nešto važnije i na stranom tržištu, sami sebi moraju postaviti zahtjevnije ciljeve.
– S obzirom na to da nam je bubnjar iz Italije, to nam je na neki način bio jedan korak bliže cilju koji je u potpunosti ostvaren kada smo stupili u kontakt s Robertom, našim menadžerom iz Njemačke – kaže Morbid ističući da je domaća scena jaka i kvalitetna, ali je zbog izostanka promocije bendovima njihovog profila lakše uspjeti vani, što potvrđuje i njihov aktualni uspjeh.