MARIO BULETA

Uspjeh za pamćenje. Dobio novu pušku pa je testirao na kapitalnoj hobotnici

Boris Bulić

I taman kad sam mislio odustati i ići doma sjetim se jedne rupe na 21 metar dubine koju odavna nisam obišao. Dolazim na tu rupu i divnog li prizora - hobotnica jede malog mušuna u rupi…



Iz Benkovca kraj Zadra nam se još jednom javio Mario Buleta, podvodni ribolovac koji je testirajući novu pušku uspio pronaći i nastrijeliti kapitalnu hobotnicu. Evo što nam je Mario ispričao o tom svom uspjehu:


– Podvodni ribolov za mene nije ni sport ni rekreacija. To je za mene način i smisao života. Mir koji se može doživjeti pod površinom je neusporediv s bilo čime drugim – priča nam Mario.


– A toga dana nisam uopće mislio ni ići na more zbog bolova u leđima.




Ali kako to često biva, impuls pokretač dođe sasvim neočekivano. Moj kolega Danijel Kenfelja mi daN ranije poslao malu 77-cu naziva ‘KONJ’ pa rekoh, šteta bi bila ne isprobati je – nastavlja Mario.


– Naravno, kako je i red kad se tako nešto posloži, na more sam zakasnio.


Bilo je već 11:00 sati kad sam prvi puta uronio.


Odijelo Dive in, puška CIS Konj, peraje Ghost i odmah peglam i peglam.


U startu su mi uroni između 16 i 22 metra.


Pregledavam rupu za rupom, a na dnu nigdje ništa.


Tragova nešto i ima, ali hobotnice nigdje.


I taman kad sam mislio odustati i ići doma sjetim se jedne rupe na 21 metar dubine koju odavna nisam obišao.


Dolazim na tu rupu i divnog li prizora – hobotnica jede malog mušuna u rupi.



Preciznim pogotkom u oko ostavljam hobotnicu nepokretnu i u prvom izroni je uspješno vadim iz rupe.



Vaga je pokazala 9,05 kilograma, za dobru peku više nego dovoljno.