Što kupiti, a što nikako ne

Počinju sniženja u trgovinama. Pripazite da ne napravite ove shopping greške i upadnete u zamku

Mija Dropuljić

Foto: iStock

Foto: iStock

Kako da sniženja ne postanu najskuplji shopping u godini



Uvijek se veselimo siječnju jer prvi mjesec ujedno znači i najveća sniženja u našim omiljenim trgovinama. No, često se dogodi da sniženja ne ispadnu toliko isplativa, a mi kupimo više nepotrebnih stvari i uđemo u minus, nego što uštedimo. 


Kako vam se ove godine ne bi dogodio najskuplji shopping u godini, donosimo korisne savjete uz koje će sniženja biti korisna i isplativa. 


 


View this post on Instagram


 


A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)



Nigdje bez shopping plana


Kao što radimo shopping plan namirnica, isto tako u kupnju odjeće i modnih dodataka trebamo ići s popisom. Prvo provjerite dobro ormar i razumno zapišite što vam od konkretnih komada nedostaje – možda vam je kožna jakna već pri kraju, trebate novi par traperice ili je već vrijeme za novu malu crnu haljinu. 


Na shopping popis idu samo one stvari koje su vam uistinu potrebne ili koje trebate već zamijeniti. Isto tako dodajte one stvari koje su vam inače skupe po redovnim cijenama, no ipak vam trebaju. 


 


View this post on Instagram

 


A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi)



Gledajte komade, ne cijene


Nije rijetkost da se dogodi da u shoppingu prvo hrlimo na onaj štand na kojem pišu najviši popusti. Koga ne bi privukao natpis -70 posto? Upravo ovo je najveća pogreška koju za vrijeme sniženja možete napraviti. 


Uvijek gledajte konkretne komade, a tek onda cijenu. Tako ćete izbjeći kupnju nepotrebnih stvari koje su vas zapravo privukle zbog visine popusta, a ne zbog izgleda ili potrebe za istima. 


 


View this post on Instagram

 


A post shared by 𝔛 (@xeniaadonts)



Uvijek kupujte svoj konfekcijski broj


Također jedna od najčešćih pogrešaka je stiskanje u manji broj ili kupnja većeg broja – i to samo jer je dotični komad na sniženju. Budite realni, nikad, ali nikad ne izgubimo višak kilograma (niti bi to trebali na koncu) zbog traperica manjeg broja. 


Isto tako se dogodi da kupimo veći broj jer ćemo dotični komad odnijeti krojačici. Na kraju se dogoditi da na njega zaboravimo ili pak prekrojavanje košta kao i regularna cijena dotičnog odjevnog predmeta. 


 


View this post on Instagram

 


A post shared by Caroline Daur (@carodaur)



Izbjegavajte kupnju nekvalitetnih proizvoda


Velike popust često u trgovinama dobiju upravo oni najnekvalitetniji proizvodi čija početna cijena je ionako bila jeftina. Ugledali ste majicu koja košta svega par eura? Pogledajte koja joj je početna cijena.


Trgovine se na sniženjima žele prvo riješiti one najmanje kvalitetne odjeće koju imaju u velikom broju. To što ste kupili desetak majica po izuzetno jeftinoj cijeni, ne znači da se u konačnici to isplati. Bolje je kupiti dva kvalitetna proizvoda koja će trajati nego više njih. Najčešće takve odjevne predmete odijevamo svega par puta.