Dizanje utega

Dizači utega Kvarnera osvojili dva srebra i tri bronce na seniorskom državnom prvenstvu u Splitu

Lara Vukotić i Mia Borši s trenerom Slobodanom Čegarom

Aleksa Dudić bio je zapažen u kategoriji do 81 kilograma postavši viceprvak Hrvatske ukupno podignuvši 221 kilogram u olimpijskom biatlonu, u trzaju je podigao 100, a u izbačaju 121 kilogram

RIJEKA Mala, ali složna i uspješna ekipa dizačica i dizača utega Kvarnera otišla je zadovoljna sa splitskih Gripa sa seniorskog državnoga prvenstva osvojivši pet odličja. Aleksa Dudić bio je zapažen u kategoriji do 81 kilograma postavši viceprvak Hrvatske ukupno podignuvši 221 kilogram u olimpijskom biatlonu, u trzaju je podigao 100, a u izbačaju 121 kilogram. Njegov klupski kolega Patrik Rapaić je pak u kategoriji do 96 kilograma osvojio broncu podigavši ukupno 170 kilograma u olimpijskom biatlonu, u trzaju je ostvario težinu od 75, a u izbačaju je podigao 95 kilograma.

Zapažene su bile i riječke dizačice utega. Lara Vukotić je u kategoriji do 76 kilograma zauzela treće mjesto s rezultatom od 121 kilograma u olimpijskom biatlonu, od čega 56 u trzaju i 65 kilograma u izbačaju. Osim toga, Lara Vukotić je rezultatom u trzaju osvojila i titulu državne viceprvakinje. Mia Borši, njezina klupska kolegica, bila je zapažena u kategoriji do 81 kilograma u kojoj je osvojila brončanu medalju uspjevši ukupno podignuti 124 kilograma u olimpijskom biatlonu, u trzaju 56, a u izbačaju 68 kilograma.

Osim osvajačica i osvajača medalja za Kvarner su u Splitu nastupila još tri dizača. Antonio Kezić je u kategoriji do 67 kilograma zauzeo četvrto mjesto sa 135 kilograma u olimpijskom biatlonu (trzaj 60 i izbačaj 75 kg), Dejan Lazić, koji je u kategoriji do 89 kilograma osvojio šesto mjesto (158 kg OB, 69+89 kg) te Sebastijan Čulaja, koji je u kategoriji do 109 kilograma zauzeo sedmo mjesto (222 kg OB, 102+120 kg).