Ilustracija / Foto Zeljko Lukunic/PIXSELL
povezane vijesti
- Čistio kupljenu kuću pa pronašao arsenal oružja, drugi građanin skupljao otpad pa kući donio bombe
- Slučaj Hrvatskog radija Otočac: Za Sve svete upalite svijeće i položite poneki cvijetak ispred ulaza u HRO
- Potpisani ugovori vrijedni 952 tisuće eura za prijevoz učenika osnovnih škola u Ličko-senjskoj županiji
Manje od 24 sata trebalo je da Policijski službenici Policijske postaje Gospić dovrše kriminalističko istraživanje nad 47-godišnjakinjom i 45-godišnjakom (oboje iz Pitomače) zbog osnovane sumnje da su počinili kazneno djelo razbojničke krađe.
Lopovski tandem se sumnjiči da su jučer, 23. lipnja 2022. godine oko 10 sati došli osobnim automobilom riječke registracijske oznake u dvorište 90-godišnjakinje u Bakovcu nadomak Gospića.
Tada je 47-godišnjakinja izjavila da joj treba nešto potpisati, te je iskoristila trenutak dok je oštećena išla po olovku i iz ladice ukrala novčanik s dokumentima i novcem.
U pokušaju da oštećena vrati svoj novčanik došlo je do naguravanja, pri čemu je 47-godišnjakinja vremešnu baku lakše ozlijedila i zajedno se 45-godišnjakom nestala u nepoznatom smjeru.
Ubrzo su uhićeni, dovedeni pritvorskom nadzorniku i protiv njih je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.