Test drugoligaša

Orijent 1919 bolji od Opatije u drugom međusobnom pripremnom susretu ovoga ljeta, Vargić primio dva gola

Edin Fatić/Foto Arhiva NL

Pobjednika dopadljivog dvoboja odlučile su individualne  pogreške u užoj opatijskoj obrani

OPATIJA – ORIJENT 1919 2:3

OPATIJA Igralište Opatije. Gledatelja: 150. Sudac: Jelenčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Fatić (39′), 1:1 Glavaš (45′), 1:2 Zrilić (64′), 1:3 Bosančić (76′), 2:3 Bilobrk (84′).

OPATIJA: Baždarić, Grujević, Belančić, Jukičić, Zgrablić, Glavaš, Furijan, Fumić, E. Maloku, Bogolin, Bjelanović. Još su igrali: Vargić, Malinić, Ivančić, Bilobrk, Klapan, Ljubović, T. Maloku, Hetesi, Petrović, Flego.

ORIJENT 1919: Mohorović, Macolić, Mulac, Tadejević, Travaglia, Putnik, Fatić, Zrilić, Srzentić, Fućak, Frigan. Još su igrali: Klapan, Margan, Švrljuga, Bokulić, Senčar, Burul, Mohorovičić, Jadrić, Bosančić, Matulja, Gerc.

Orijentu 1919 je pripao drugi trening ogled primorskih drugoligaša odigran ovoga ljeta. Gosti su bili bolji u prvom, Opatijci u nastavku. Pobjednika dopadljivog dvoboja odlučile su individualne  pogreške u užoj opatijskoj obrani. Kod prvoga gola vratar Baždarić je darivao Fatića, a kod drugoga Zrilić je iskoristio pogrešku Ljubovića. Pobjedu gostiju zaokružio je krasnim pogotkom Bosančić. Ništa manje atraktivan nije bio pogodak Bilobrka, koji je prethodnio promašio dva zicera.

Zanimljivo je da su u nastavku u dresu Opatije zaigrali bivši igrači Rijeke Denis Ljubović i Ivan Vargić. Bivši vratar Rijeke i reprezentacije Hrvatske primio je dva gola. Ni kriv – ni dužan.