OI u Tokiju

Hrvatski vaterpolisti visokom pobjedom protiv Kazahstana otvorili nastup u Tokiju

Hrvastsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok je Srđan Vuksanović bio trostruki strijelac za Kazahstan

TOKIO Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija očekivanom je uvjerljivom 23-7 (4-1, 6-3, 8-1, 5-2) pobjedom protiv Kazahstana započela svoj nastup u skupini B na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Hrvatsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok je Srđan Vuksanović bio trostruki strijelac za Kazahstan.

Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je ozbiljno krenula u dvoboj i pogocima Jokovića, Bukića, Fatovića i Garcije povela sa 4-0. Prvi pogodak Kazahstan je postigao 22 sekunde prije kraja prve četvrtine.

6. Kazahstan    1  0  0  1   7-23  0

Jedino ravnopravno razdoblje u utakmici bilo je početkom druge četvrtine kada su Kazahstanci neko vrijeme uspjevali igrati gol za gol. No, to je trajalo samo do rezultata 6-3, a zatim se Hrvatska ponovno odvojila.

Treća i četvrta četvrtina protekle su u potpunoj dominaciji Hrvatske koja je na kraju stigla i do 16 pogodaka prednosti.

U 2. kolu Hrvatska će u utorak od 12.50 sati igrati protiv Australije.

HRVATSKA – KAZAHSTAN 23-7 (4-1, 6-3, 8-1, 5-2)

HRVATSKA: Bijač, Macan 1, Fatović 3, Lončar, Joković 5, Bukić 4, Vukičević 1, Bušlje, Miloš 1, Vrlić 3, Obradović 3, Garcia 2

KAZAHSTAN: Mahmetov, Medvedev, Aubakirov, Marković 1, Šmider 1, Artjuh, Šakenov 1, Vuksanović 3, Ukumanov 1, Rudaj, Altajev, Švedov