EP u plivanju

Britanska štafeta postavila novi europski plivački rekord na 4×100 metara

U pojedinačnoj konkurenciji Mađrica Bolgarka Kapas je obranila naslov na 200 m leptir pobijedivši s vremenom 2:06.50

BUDIMPEŠTA Britanska mješovita štafeta postavila je novi europski rekord na 4×100 m mješovito u četvrtak na Europskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Budimpešti s vremenom 3:38.82 minute.

Drugo mjesto pripalo je Nizozemcima 3:41.28, a treće Talijanima 3:42.30.

U pojedinačnoj konkurenciji Mađrica Bolgarka Kapas je obranila naslov na 200 m leptir pobijedivši s vremenom 2:06.50, dok je srebro pripalo njenoj sunarodnjakinji Katinski Hoszu  (2:08.14), a bronca Ruskinji Svetlani Šimrovoj (2:08.55).

Čehinja Barbora Seemanova pobijedila je na 200 m slobodno s vremenom 1:56.27, ostavivši iza sebe bivšu svjetsku rekorderku Talijanku Federicu Pellegrini (1:56.29). Treće mjesto i bronca pripali su Britanki Freyi  Anderson (1:56:42)

U muškoj konkurenciji  Robert Andrei Glinta iz Rumunjske trijumfirao je na 100 metre leđno s vremenom 52.88. Srebrnu medalju osvojio je Španjolac Gonzalez de Oliveira s vremenom 52.90, dok su Grk Apostolos Christou i Francuz Yohann Ndoye Brouard s istim vremenom  (52.97) došli do cilja i osvojili broncu.

Nešto kasnije Španjolac Hugo Gonzalez de Oliveira (1:56.76) osvojio je zlato na 200 m mješovito, Švicarac Jeremy Desplanches je osvojio srebro (1:56.95), a Talijan Alberto Razzetti je uzeo broncu s vremenom 1:57.25.

Zlatnu medalju na 200 m prsno osvojio je Rus Anton Šupkov (2:06.99), srebro je pripalo Arnu Kammingi iz Nizozemske (2:07.35), a bronca Šveđaninu Eriku Perssonu (2:07.66).