Treba se vratiti industrijskoj politici, a fiskalnu reformu ostaviti za bolje dane. Sada treba samo - raditi, kaže Jurčić o Planu 21
– Grujićev Blok je zaštićen kao intelektualno vlasništvo, uredno registriran i pritom ga ne čine udruge građana, nego umirovljeničke stranke, upravo kako zakon i nalaže. Nije samo HSU Silvana Hrelje umirovljenička stranka, dapače od 11 takvih stranaka u Hrvatskoj, pet ih je u našoj koaliciji – rekli su Jurčić i Vasilić.
Naime, u Hrvatskoj trenutno postoje dvije stranke koje se zovu Blok umirovljenici zajedno, i spore se za službeni naziv, ali Jurčić i Vasilić tvrde da upravo njihovim partnerima s Grujićem na čelu nitko ne može oduzeti ime i identitet, jer su prvi registrirani.
Bivši SDP-ov ekonomski strateg Ljubo Jurčić, koji je nositelj na listi koalicije s PGS-om, poručio je i kako se novi SDP-ov program nije prilagodio vremenu, nego je sada već zastario.
– O poreznoj reformi kao temelju gospodarskog programa moglo se govoriti prije četiri godine, kad sam ja to i predlagao. Sada to više nema smisla, jer je nacionalni dohodak bitno pao, pa novi porezi neće sami po sebi donijeti rast. Tada se preraspodjelom poreznog kolača moglo popravljati stanje, ali sada je kriza, i druge su okolnosti. Treba se vratiti industrijskoj politici, a fiskalnu reformu ostaviti za bolje dane. Sada treba samo – raditi, kaže Jurčić o Planu 21.