Dan poslije izbora

Vukšić zbog izbornog debakla podnio ostavku na mjesto potpredsjednika laburista

Hina

Iako su korijeni neuspjeha Hrvatskih laburista u Zagrebu daleko dublji i kompleksniji od moći i utjecaja jednog makar i visoko pozicioniranog člana stranke, osjećam odgovornost za loše rezultate, rekao je



ZAGREB – Zbog neuspjeha na jučerašnjim lokalnim izborima u gradu Zagrebu, Branko Vukšić, dao je ostavku na dužnost potpredsjednika Hrvatskih laburista – Stranke rada, čime automatski prestaje biti članom Predsjedništva i Nacionalnog vijeća Hrvatskih laburista.


»Iako su korijeni neuspjeha Hrvatskih laburista u Zagrebu daleko dublji i kompleksniji od moći i utjecaja jednog makar i visoko pozicioniranog člana stranke, osjećam odgovornost za loše rezultate na lokalnim izborima.


Zato dajem ostavku na funkciju potpredsjednika stranke. Tim činom automatski prestajem biti član Predsjedništva i Nacionalnog vijeća Hrvatskih laburista – Stranke rada«, naveo je Branko Vukšić u emailu poslanom danas medijima.




Vukšić je na jučerašnjim izborima za zagrebačkog gradonačelnika, prema privremenim neslužbenim rezultatima, dobio 1,97 posto glasova, a lista Hrvatskih laburista za zagrebačku Gradsku skupštinu, čiji je nositelj Vukšić, nije prešla izborni prag, osvojivši 4,84 posto glasova.