Liga prvaka

Prokockana pobjeda: Primorje remiziralo s Barcelonetom

Snimio Vedran KARUZA

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili su Partizan 12-4 u susretu petog kola B skupine Lige prvaka, dok su Primorje Erste banka i Barceloneta u dvoboju A skupine odigrali 9-9

RIJEKA/DUBROVNIK Vaterpolisti »Primorja Erste banke« su od gotovine napravili dug u duelu s »Barcelonetom«. U finišu su Riječani prokockali prednost i umjesto punog plijena uzeli samo mršavi bod, koji je  zaveslaj unatrag u utrci za završnim turnirom Lige prvaka.

Dvije i pol minute prije  kraja susreta domaći su vaterpolisti imali dva gola prednosti, ali u priči o kravi i prosutom mlijeku na kraju su bili prinuđeni spašavati se poraza u utakmici u kojoj su promašili svoj čak deseti peterac ove sezone. Uostalom, dovoljno govori da domaćinima za  pobjedu nije pomoglo niti čak deset obrana odličnog Frana Vićana.

A upravo je Frano Vićan prvi zagrijao dlanove navijača dvjema obranama od kojih je druga bila mnogo teža budući da je zaustavio kontru Sziranyija. Učinio je dvostruku korist aktivirajući »rekontru« za Mihu Boškovića, koji je pogodio za prvu prednost.

Nakon toga pridružio mu se i bivši igrač »Barcelonete« Gonzalo Echenique, još jednim brzim golom domaćina iz igre. Na prvi pogodak suparnika čekalo se gotovo četiri i pol minute, ali nakon Minguella Riječani su uzvratili preko Cosmina Radua i Damira Burića za 4:1.

Teško građena prednost je, međutim, svedena na minimum nakon što je »Barceloneta«  nametnula svoju brzu igru i dva puta poentirala s igračem više (Munarriz i Rašović). Na prvi odmor poslije superprodukcije golova se ipak otišlo s dva gola razlike jer je Echenique opet izvana matirao gostujuću zonu.

PrimorjeEB 9 Barceloneta 9 Utakmica 5. kola A skupine vaterpolske Lige prvaka: Primorje Erste banka – Barceloneta 9:9 (5:3, 1:1, 1:2, 2:3). Plivalište na Kantridi. Gledatelja 800. Suci: Alexandrescu (Rumunjska), Tkačenko (Rusija).PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan, Burić 1, Radu 1, Krapić 1, Buljubašić 2, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović, Echenique 2, Vrlić, Bošković 2, Jelovina.BARCELONETA: Pinedo, Sziranyi, S. Rašović 2, Munarriz 1, Larumbe, Minguell 1, Roca, Espanol 2 (1), Tahull 1,  Fernandez 1 (1), V. Rašović 1, Famera, Linares.Igrač više: Primorje EB 6 (2), Barceloneta 6 (3). Tri osobne greške: Burić (32′). Peterci: Primorje EB 1 (0), Barceloneta 2 (2).

I početkom nastavka Riječani su našli načina za odvajanje na tri zaveslaja efektnim udarcem Ivana Buljubašića (6:3), dobro pritom zatvarajuprilaze mreži Frana Vićana, koji se istakao još trima  dobrim intervencijama. Imali su Riječani i peterac, izborio ga je Radu, ali nešto više od  dvije minute do kraja četvrtine Pinedo je Boškoviću obranio kazneni udarac. Kazna je stigla u pretposljednjoj minuti četvrtine golom Tahulla za 6:4, a i ta se prednost mogla smanjiti da Vićan nije dodao još jednu obranu uoči velikog odmora.

Sredinom treće četvrtine situacija se zakomplicirala nakon što je Vićan skrivio peterac, a njegova momčad prethodno nije realizirala dvije brojčane prednosti. Espanol je bio siguran i razliku je sveo na minimum (6:5). Riječani su u pravi čas aktivirali kontranapad kojeg je točnom dijagonalom okončao Bošković, kojemu je na drugoj strani odgovorio Strahinja Rašović (7:6).

Moglo je biti još uzbudljivije  do sredine četvrtog dijela igre da Vićan u dva navrata nije sjajno intervenirao, ali u trećem navratu nije mogao ništa kada je Espanol 4:02  minute do kraja utakmice pogodio prvo izjednačenje na utakmici (7:7).

Tek tada su Riječani, u svom petom pokušaju, iskoristili brojčanu prednost preko Buljubašića, kojemu se ubrzo priključio i kapetan Krapić dvije i pol minute do kraja za 9:7. Viktor Rašović je, međutim, smanjio na 9:8, da bi Burić 48 sekundi prije kraja u kontri poslije odbijene lopte nakon udarca  skrivio peterac, a Fernandez izjednačio na konačnih 9:9.