Akcija

Policijski službenik jučer na A7 ugasio požar vozila; početkom lipnja policajci ugasili požar trave i makije uz autocestu

P. N.

Foto PU primorsko-goranska

Foto PU primorsko-goranska

Policijski službenik koji je jučer u posadi presretača provodio nadzor prometa na tom dijelu autoceste uočio je osobno vozilo iz kojega je bio vidljiv dim, odnosno otvoreni plamen u prednjem dijelu vozila...




Jučer je na području autoceste A7 kod rotora Kraljevica-Križišće policijski službenik ugasio požar osobnog vozila, riječkih registracijskih oznaka, kojim je upravljao 21-godišnji hrvatski državljanin.


Naime, policijski službenik koji je u posadi presretača provodio nadzor prometa na tom dijelu autoceste uočio je osobno vozilo iz kojega je bio vidljiv dim, odnosno otvoreni plamen u prednjem dijelu vozila.


Policijski službenik je odmah uzeo vatrogasni aparat i ugasio plamen izvan poklopca vozila te brzom reakcijom spriječio da se požar proširi na ostali dio vozila te nastane ozljeda vozača i veća materijalna šteta.




Spomenuto gašenje požara vozila nije jedini evidentiran ovakav događaj ovaj mjesec.


Uz autocestu A7 kod čvora Hreljin, 7. lipnja su požar ugasili i dvojica policijskih službenika II. policijske postaje Rijeka.


Nakon što su zaprimili dojavu došli su na mjesto događaja te požar trave i makije, veličine oko 25m2, uz cestu samostalno ugasili prije dolaska vatrogasaca. Time su spriječili ometanje prometa na tom dijelu prometnice da se požar slučajno proširio, kao i nastanak veće materijalne štete.


Profesionalnim i odgovornim postupanjem riječki policajci su pokazali kako djeluju i izvan okvira svoje struke, a uvijek za dobrobit i sigurnost građana te cjelokupne zajednice.