Doris Dragović u Opatiji / Foto: Marko Gracin
Posebno svečana bila je izvedba pjesme "Zemljo moja“
povezane vijesti
Sinoć je svoj veliki opatijski koncert održala Doris Dragović. Pred ispunjenim auditorijem Ljetne pozornice u Opatiji, dvosatni koncert ponudio je najljepše pjesme iz duge i sadržajne karijere poznate pjevačice. Na čuđenje, Dragović je propustila otpjevati velike hitove „Šakom o stol“ i „Marija Magdalena“, no unatoč tome ispraćena je uz pljesak okupljenih.
Po izlasku na pozornicu i po izvedbi pjesmi „Projdi, zoro“ koja je otvorila koncert, pjevačica je uspostavila komunikaciju s publikom i pritom otkrila kako joj je jučerašnji koncert bio prvi solistički nastup na opatijskoj Ljetnoj pozornici.
Pjevačica je za početak koncerta odabrala nekoliko svojih „laganica“, a prva snažnija reakcija publike bila je prilikom izvedbe pjesme „Ti si moja ljubav stara“, koja je rasplesala Opatiju.
I odjednom – „Ide petak; idi s njim!“ Dok je petak brojio svoje posljednje sate, večer uoči vikenda zagrijala je sve popularnija pjesma „Petak“ koja se pokazala punim pogotkom. Pjevačica je na pozornici djelovala razigrano i rasplesano.
Pravilna izmjena osjećajnijih i bržih pjesama davala je dobar tempo koncertu, a publika je pokazala kako višeglasno pjevati „Baklju ivanjsku“, „Malo mi za sriću triba“, „Moram“, „To“, „Željo moja“ i druge uspješnice. Posebno svečana bila je izvedba pjesme „Zemljo moja“.
Doris Dragović na kraju koncerta zahvalila je svima na dolasku, a potom je i srdačno pozdravljena od opatijske publike. „Marija Magdalena“ i „Šakom o stol“, čiji je spot snimljen u Rijeci“, nažalost nisu dobile priliku.