Vrijedno natjecateljsko iskustv

Krčka vokalna skupina Kurikta osvojila zlatnu nagradu na natjecanju "Adria Cantat"

Novi list

Vokalna skupina Kurikta, Foto: Promo

Vokalna skupina Kurikta, Foto: Promo

Također, stručni ocjenjivački sud nagradio je i voditeljicu Luciju Kosić Palić posebnom nagradom za umjetničko vođenje.



Krčka vokalna skupina Kurikta sudjelovala je na međunarodnom zborskom natjecanju »Adria Cantat« održanom u Šibeniku, koje je i ove godine okupilo brojne vokalne ansamble, zborove i klape iz svih dijelova Hrvatske te inozemstva, doznajemo od predsjednika udruge Kreativni Krk Luke Adžić – Kapitanovića.


Natjecanje je organizirala Hrvatska udruga zborovođa, a naglasak je bio na folklornu glazbu. Izvođače je ocjenjivao stručni žiri sastavljen od istaknutih glazbenih stručnjaka i dirigenata u sastavu: Tomislav Čekolj (Hrvatska), Živko Ključe (Hrvatska), Katja Krolo Šarac (BiH), Martina Prevejšek (Slovenija), Vlado Sunko (Hrvatska), Branko Starc (Hrvatska).


Elementi za ocjenjivanje bili su: interpretacija, pjevačko umijeće, težina programa, opći umjetnički dojam – intonacija, stilistika, dosljednost partituri.




Za članove VS Kurikta, koji u aktualnoj postavi djeluju od srpnja 2025. godine, ovo je bilo novo i vrijedno natjecateljsko iskustvo. U B kategoriji – strana folklorna glazba – predstavili su se izvedbama: »Irish Dance«, »Makedonska humoreska« i »Hela Rotan«, doznajemo od predsjednika udruge.


Svojim nastupom Kurikta je ostavila dobar dojam i stručni ocjenjivački sud ih je nagradio s visoka 24.33 boda, čime su zaslužili zlatnu nagradu.


Također, stručni ocjenjivački sud nagradio je i voditeljicu Luciju Kosić Palić posebnom nagradom za umjetničko vođenje.


VS Kurikta čine: Dana Bajčić, Klara Bogović Erdogdu, Gordana Borjanić, Jurica Goja, Lucija Kosić Palić, Karolina Magašić Panjako, Lucija Morić i Katarina Pinjušić, ovim putem zahvaljuje Gradu Krku na podršci.