Kurikta
Svojim nastupom Kurikta je ostavila dobar dojam, stručni ocjenjivački sud koji ih je nagradio s visokih 24.33 boda i čime su zaslužili zlatnu nagradu. Također, stručni ocjenjivački sud nagradio je i voditeljicu Luciju Kosić Palić posebnom nagradom za umjetničko vođenje
povezane vijesti
Krčka vokalna skupina Kurikta 16. svibnja 2026. sudjelovala je na međunarodnom zborskom natjecanju „Adria Cantat” održanom u Šibeniku, koje je i ove godine okupilo brojne vokalne ansamble, zborove i klape iz svih dijelova Hrvatske te inozemstva.
Natjecanje je organizirala Hrvatska udruga zborovođa, a naglasak je bio na folklornu glazbu. Izvođače je ocjenjivao stručni žiri sastavljen od istaknutih glazbenih stručnjaka i dirigenata u sastavu: Tomislav Čekolj (Hrvatska), Živko Ključe (Hrvatska), Katja Krolo Šarac (BiH), Martina Prevejšek (Slovenija), Vlado Sunko (Hrvatska) i Branko Starc (Hrvatska).
Elementi za ocjenjivanje bili su: interpretacija, pjevačko umijeće, težina programa, opći umjetnički dojam – intonacija, stilistika, dosljednost partituri.
Za članove VS Kurikta, koji u aktualnoj postavi djeluju od srpnja 2025., ovo je bilo novo i vrijedno natjecateljsko iskustvo. U B kategoriji – strana folklorna glazba – predstavili su se izvedbama: Irish Dance, Makedonska humoreska i Hela Rotan.
Svojim nastupom Kurikta je ostavila dobar dojam, stručni ocjenjivački sud koji ih je nagradio s visokih 24.33 boda i čime su zaslužili zlatnu nagradu. Također, stručni ocjenjivački sud nagradio je i voditeljicu Luciju Kosić Palić posebnom nagradom za umjetničko vođenje.
VS Kurikta, koju čine Dana Bajčić, Klara Bogović Erdogdu, Gordana Borjanić, Jurica Goja, Lucija Kosić Palić, Karolina Magašić Panjako, Lucija Morić i Katarina Pinjušić, zahvalna je Gradu Krku na podršci.

Kurikta
