Atletika

Atletičari Kvarnera osvojili ekipno srebro na PH-u u jednosatnom trčanju. Dino Vidmar četvrti

P. N.

Foto A. KRIŽANEC

Foto A. KRIŽANEC

Također, u atletskoj dvorani »Luciano Sušanj«, na dan druge obljetnice smrti legende hrvatske atletike, postavljena je spomen-ploče s detaljima svečanosti preimenovanja dvorane.



RIJEKA Atletičari Kvarnera osvojili su srebrnu medalju na prvenstvu Hrvatske u jednosatnom trčanju. Na prvenstvu kojem je Kvarner bio drugi put domaćin, Dino Vidmar bio je četvrti s 18.073 pretrčana metra. Peti je bio Danijel Peček na petom mjestu (18.067), dok je Robert Medvedec zauzeo sedmu poziciju (17.873).


Doprinos ekipi dali su i Dominik Babić (17. mjesto, 16.422 m) te Andro Ribarić (20. mjesto, 16.422 m). Ukupno je ekipa Kvarnera pretrčala 54.013 metara. Ekipni naslov prvaka Hrvatske osvojila je Mladost s ukupno 54.628 metara, dok je treće mjesto pripalo Sveticama s 53.123 metra.


U pojedinačnoj konkurenciji naslov prvaka Hrvatske osvojio je Tomislav Novosel s 19.365 metara, čime je postavio i novi državni rekord. Naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Matea Parlov Koštro s 17.590 metara, također uz novi državni rekord.




Usput, u atletskoj dvorani »Luciano Sušanj«, na dan druge obljetnice smrti legende hrvatske atletike, postavljena je spomen-ploče s detaljima svečanosti preimenovanja dvorane.