Ugrožavanje putnika i vozača

Autotrolej upozorava: Učenici Pomorske škole Bakar ponovo uništavaju autobuse

P. N.

Foto KD Autotrolej

Foto KD Autotrolej

Ovog su puta učenici odlučili počupati sjedala i bacati ih kroz prozor i to na potezu od Kostrene do Rijeke, javljaju iz Autotroleja

Uništavanje autobusa od strane učenika Pomorske škole Bakar ponovno uzelo maha, a osim što isti uništavaju autobuse, svojim postupcima ugrožavaju sami sebe kao putnike, vozača autobusa i sve ostale sudionike u prometu, piše u priopćenju što nam ga je uputila tvrtka KD Autotrolej.


“Naime, na polasku iz Bakra za Rijeku na liniji 27a, u 13.20 sati,  a koji je namijenjen i prilagođen upravo učenicima Pomorske škole Bakar ponovno je došlo do incidenta u vozilu. Ovog su puta učenici odlučili počupati sjedala i bacati ih kroz prozor i to na potezu od Kostrene do Rijeke.


Foto KD Autotrolej


Djelatnici Autotroleja sjedala su naknadno skupljali s prometnice u Kostreni, kod  Doma Crvenog križa u Ulici Janka Polić Kamova te na Piramidi. Vozač je obavijestio prometno osoblje kao i policiju te učenike ipak dovezao u centar grada, a zbog straha od eskalacije nasilja u slučaju da je zaustavio vozilo i iskrcao ih u Kostreni. Divljačko ponašanje učenika, koje je osim čupanja sjedala bilo praćeno i pljuvanjem i vikanjem, ugrozilo je u prvom redu njih same, potom vozača koji je vrlo lako mogao izgubiti kontrolu nad vozilom, a potom i ostale sudionike u prometu. Što bi se tek dogodilo da je jedno od sjedala završilo u vjetrobranskom staklu nekog automobila ili da je pogodilo nekog od pješaka, pitanja su koja kako iz svega navedenog, učenike Pomorske škole Bakar niti najmanje ne brinu”, piše u priopćenju tvrtke KD Autotrolej.


Odmah po dojavi o incidentu KD Autotrolej je kontaktirao Pomorsku školu Bakar te zatražio hitan sastanak na kojem kojem Autotrolej očekuje konkretan dogovor.


“Vjerujemo kako ćemo zajedničkim snagama iznaći rješenje u suradnji s Pomorskom školom Bakar, a sve u cilju sigurnog prijevoza učenika, te kako ne bismo bili primorani donositi oštrije mjere i odluke o samom prijevozu učenika”, piše u priopćenju tvrtke KD Autotrolej.


Foto KD Autotrolej


Foto KD Autotrolej


Foto KD Autotrolej


Foto KD Autotrolej


Foto KD Autotrolej