Pripremni susret

Rijeka poražena od Kopera na Rujevici: Bijeli stvarali prilike, gosti odnijeli pobjedu

Zlatko Horvat

Foto V. MAVROVIĆ/HNK RIJEKA

Foto V. MAVROVIĆ/HNK RIJEKA

Igralo je tri puta po 40 minuta. Rezultat može zavarati jer je Rijeka bila puno bolja momčad koja je stvorila više prilika od suparnika. No, za pozitivan ulazak u drugi dio sezone morat će biti efikasnija u zadnjoj trećini



RIJEKA Nogometaši Rijeke poraženi su u zatvorenoj trening utakmici, igranoj tri puta po 40 minuta, od drugoplasiranog slovenskog prvoligaša Kopera 1:2, jedinom pripremnom susretu uoči nastavka prvenstva. Rezultat može zavarati jer, javljaju s Rujevice, Rijeka je bila puno bolja momčad koja je stvorila više prilika od suparnika.


No, za pozitivan ulazak u drugi dio sezone morat će biti efikasnija u zadnjoj trećini, što je naglašavao trener Victor Sanchez još u prvom dijelu prvenstva.


U prvoj trećini utakmice Bijeli su ostavili bolji dojam. Osim jednog udarca Iličića s 25 metara u 10. minuti, Rijeka je bila momčad koja je najčešće imala posjed i tražila prostore kako zaprijetiti suparniku. No, mreže su u prvih 40 minuta mirovale.


Rijeka – Koper 1:2



Pripremna utakmica: Rijeka – Koper 1:2 (0:0). Stadion HNK Rijeka. Sudac: Milan Kukuljan. Strijelci: 0:1 Ruedl (63′), 0:2 Rimac (71′-11m), 1:2 Morchiladze (94′).


RIJEKA: Zlomislić (60′ Todorović), Janković (60′ Vignato), Radeljić (60′ Husić), Petrovič (60′ Gojak), Čop (60′ Adu-Adjei), Majstorović (80′ Kitin), Menalo (80′ Morchiladze), Oreč (60′ Lasickas), Thaqi (60′ Ndockyt), Dantas (90′ Samateh), Devetak (80′ Bodetić).


KOPER: Kukučka (81′ Jovanović), Pabai (81′ Ivkić), Negouai (81′ Damjanović), Mittendorfer (81′ Nappi), Hartherz (81′ Omladič), Longonda (81′ Ivanov), Rimac (81′ Bečaj), Tomek (81′ Mijailović), Ruedl (35′ Čikotić), Iličić (67′ Sejdijaj), Petrisot (50′ Oddei).

Revija prilika


Prema izvještaju kluba s Rujevice, u 13. minuti Radeljić je pucao glavom preko gola nakon odbijene lopte poslije slobodnog udarca Jankovića, u 17. minuti Petrovič je visokim pritiskom osvojio loptu, Čop proigrao Thaqija, čiji je udarac sa 16 metara otišao pored desne vratnice. Lijepu akciju Rijeka je imala i u 23. minuti, kada je Oreč pucao s 18 metara slabijom nogom – preko gola.


Blizu pogotka Bijeli su bili i u 30. minuti, kada je Radeljić dijagonalom pronašao Oreča, ovaj produžio loptu Petroviču, čiji je prizemni ubačaj na prvu vratnicu pronašao Čopa. Iskusni napadač pokušao je Kukučku iznenaditi udarcem petom, ali vratar Kopera bio je dobro postavljen i odbio njegov udarac.


Drugih 40 minuta počelo je udarcem 37-godišnjeg Iličića, koji ima i 87 nastupa za slovensku reprezentaciju, s dvadesetak metara u 45. minuti. Zlomislić je odbio loptu i spasio mrežu. U 49. minuti Janković je s dvadesetak metara prizemnim udarcem pucao pored gola.


Koper je poveo u 63. minuti. Igrači Rijeke su zastali tražeći prekršaj na Vignatu, Iličić je u prostor izbacio Andraža Ruedla, koji je izašao sam pred Todorovića i poentirao – 0:1.


U 66. minuti Vignato je ubacio iz slobodnog udarca, a Ndockyt pucao preko gola, u 70. je Adu-Adjei sa 16 metara pucao u vratara.


Jedanaesterac


U 71. minuti opet je sve napravio Ruedl. Pao je nakon duela s Lasickasom, a sudac Kukuljan dosudio je jedanaesterac. Rimac je sigurno poentirao – 0:2.


I nakon drugog pogotka Rijeka je bila bolja momčad, u 76. je Menalo proigrao Gojaka, koji je snažnim udarcem sa 16 metara pogodio spoj grede i vratnice. U 77. minuti vratar Kopera obranio je udarac Vingata iskosa, a u 85. minuti Dantas je promašio stopostotnu priliku pucajući pored gola s 12-13 metara nakon povratne lopte.


Rijeka je smanjila u 94. minuti, kada je Samateh lijepim pasom probio gostujuću obranu, Bodetić na povratnoj pronašao Morchiladzea koji je sigurno poentirao – 1:2.


Mogla je Rijeka do kraja dohvatiti i izjednačenje, igralo se praktički cijelo vrijeme na polovini gostiju, ali pokušaji Vignata, Samateha, Gojaka, Ndockyta i Adu-Adjeija nisu pronašli put do mreže.