Lovci u akciji

Divlje svinje rade probleme, u subotu istjerivanje divljači na području Drage

Sanja Gašpert

Foto Srecko Niketic/PIXSELL

Foto Srecko Niketic/PIXSELL

Pojavljivanje divlje svinje divlje u naseljenim mjestima i njihovoj blizini postao je veliki problem za riječko područje



RIJEKA – Lovačko društvo Lisjak Kastav provodit će u subotu, 29. studenog, od 7.30 do 9.30 sati, aktivnost istjerivanja divljači na području Grada Rijeke, temeljem provedbe programa zaštite divljači za Grad Rijeku.


Istjerivanje divljači obavljat će se na području Mjesnog odbora Draga, bez nošenja i korištenja oružja.


Okupljanje članova LD Lisjak bit će u 7.30 sati na početku ulice Pod Ohrušvom (kod skretanja za Vulco servis).




Voditelj aktivnosti biti će Vasiljko Starac, lovnik LD-a Lisjak Kastav.


Pojavljivanje divlje svinje divlje u naseljenim mjestima i njihovoj blizini postao je veliki problem za mještane Grada Rijeke, posebice područja mjesnih odbora Draga i Gornja Vežica.


Kako bi se problem pokušao ukloniti, potrebno je da lovci određenim mjerama pokušaju suzbiti takvo pojavljivanje.