
Ilustracija / Foto arhiva NL
Najveća koncentracija alkohola od 2,19 promila izmjerena je u Prezidu
povezane vijesti
- Najprije udario u ogradu mosta i prometnu opremu ceste, a potom u kosinu cestovnog jarka te se prevrnuo na krov
- Prebrzo vozio, izgubio kontrolu nad motociklom, sletio izvan kolnika gdje je pao na tlo te se ozlijedio
- U dvorištu kuće pod utjecajem alkohola nedozvoljeno uporabio pirotehnička sredstva kategorije F3
Prošlog vikenda na prometnicama u nadležnosti Policijske uprave primorsko-goranske policijski službenici su zabilježili ukupno 172 prometna prekršaja.
Najviše je prekršaja prekoračenja brzine – 53, slijedi 25 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa,19 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola i osam prekršaja nepropisnog korištenja mobitela u vožnji.
Zabilježen je i jedan prekršaj upravljanja vozilom prije stjecanja prava te 66 ostalih prekršaja.
Najveća brzina od 174 km/h zabilježena je jučer, u 16.55 sati, na autocesti A6 kod vijadukta Zečeve Drage gdje se automobil, zagrebačkih registracijskih oznaka, kretao navedenom brzinom iako je na tom dijelu ograničenje brzine 110 km/h.
Po utvrđivanju vozača koji je upravljao bit će prekršajno sankcioniran prema važećim zakonskim propisima.
Od 62 alkotestirana vozača, najveća koncentracija alkohola od 2,19 promila izmjerena je također jučer, i to u mjestu Prezid kod Čabra, 49-godišnjem slovenskom vozaču.
Policija ga je zaustavila oko 1 sat dok je upravljao autom, slovenskih nacionalnih oznaka, pa odmah isključila iz prometa i privela na postupanje.
Zbog prometnog prekršaja, vozač je jučer u žurnom prekršajnom postupku i doveden na Općinski sud u Rijeci gdje ga je prekršajni sudac proglasio krivim i odredio mu kaznu.
Sukladno važećim zakonskim propisima, određena mu je kazna u iznosu od 1.710 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima na području Republike Hrvatske u trajanju od tri mjeseca.
U Rijeci je u petak, 10. listopada, oko 13 sati, u Istarskoj ulici zaustavljen i 53-godišnji alkoholizirani recidivist.
Riječ je o hrvatskom državljaninu koji je upravljao automobilom, varaždinskih registracijskih oznaka, pod utjecajem alkohola kada ga je zaustavio policijski službenik.
Vozač je odbio postupak alkotestiranja, a provjerom je utvrđeno da vozi bez vozačke dozvole koja mu je poništena zbog prikupljenih negativnih bodova.
Kako ne bi nastavio činjenje prekršaja i ugrožavanje sigurnosti u prometu, priveden je na postupanje u Postaju prometne policije Rijeka te je isto u žurnom prekršajnom postupku doveden na Općinski sud u Rijeci.
Prekršajni sudac ga je proglasio krivim i odredio mu novčanu kaznu u iznosu od 2.740 eura.
Inače, tijekom vikenda dogodila se i 31 prometna nesreća u kojima je pet osoba teže, a devet ih je lakše ozlijeđeno.