
Sjećanje na preminulog pjevača / Foto Marko GRACIN
"Romanija", "Miljacka", "Malo je malo dana" i druge pjesme Riječani su otpjevali uglas u sjećanje na omiljenog pjevača narodnih pjesama
povezane vijesti
Riječani su se danas u 17 sati spontano okupili u gradskom središtu kako bi nazočnošću i pjesmom odali počast Halidu Bešliću.
“Romanija”, “Miljacka”, “Malo je malo dana” i druge pjesme Riječani su otpjevali uglas u sjećanje na omiljenog pjevača narodnih pjesama.
Sarajevski pjevač preminuo je ranije ovoga tjedna, a njegova smrt izazvala val je poziva na okupljanje u središtima brojnih gradova.
Građani Rijeke ovim su skupom stali uz bok brojnih gradova u susjednim zemljama, kao i onima iz „bijelog svijeta“ koji su na trgovima i frekventnim mjestima organizirali okupljanje. Od New Yorka do Donjeg Vakufa, Antwerpena i Salt Lake Cityja do Livna, Zrenjanina i Varaždina… Skupovi u spomen na nedavno preminulog Halida Bešlića bili su najavljeni u više desetaka gradova.
-Ne čuje se sa čardaka pjesma stara, pjesma laka, bio je jedan od poznatih refrena iz Halidovih pjesama.
Više stotina ljudi pjesmom je iskazalo spomen na Bešlića, a u emotivnom skupu mnogi su posegnuli za papirnatom maramicom što je obrisala suzu s obraza.
Za mirnog nedjeljnog popodneva sunčeve zlatne strune stopile su se s pjesmom na usnama.