
Karl Anthony Towns (New York)/Foto REUTERS
New York sada čekaju Indiana Pacersi
povezane vijesti
NEW YORK Knicksi su stigli do uvjerljive i ključne šeste pobjede (119:81) protiv Celticsa te prvi put nakon 25 godina ušli u konferencijsko finale, gdje ih čekaju Pacersi. Aktualni NBA prvaci su dobili jednu, ali nisu uspjeli i drugu utakmicu koju su morali igrati bez svoje zvijezde Jaysona Tatuma.
Jalen Brunson i OG Anunoby postigli su po 23 poena za domaćina u Madison Square Gardenu koji niti u jednom trenutku utakmice nije ispuštao pobjedu iz ruku. Knicksi su već na poluvremenu imali 27 poena prednosti.
– Ovo je velika pobjeda. Napredovali smo. Indiana je sjajna momčad, ali bit ćemo spremni – rekao je Tom Thibodeau, trener Knicksa.
Celticse je predvodio Jaylen Brown s 20 poena.
Knickse sada u finalu Istoka čekaju Indiana Pacersi, isti suparnici kao i 2000. godine kada su posljednji put igrali konferencijsko finale. Prva utakmica na rasporedu je u ranim jutarnjim satima srijede.