Matija Frigan/Foto PIXSELL
Frigan je u 22 nastupa za Wasterlo ove sezone postigao sedam golova i upisao tri asistencije
povezane vijesti
- OMONIA – RIJEKA 0:0 Počela je utakmica u Nikoziji, Bijele bodri nekoliko stotina navijača
- Savjetnik Uprave HNK Rijeke o nastupima Bijelih i Modrih u Europi: “Rijeku čeka nezgodniji suparnik”
- Trener Rijeke s optimizmom čeka ogled na Cipru: “Ovo je dvoboj od 180 minuta, ne završava sve u prvom susretu”
RIJEKA Otočki mediji posljednjih dana sve više prostora posvećuju Matiji Friganu. Ako se medijska nagađanja pokažu točnim riječki napadač zamijenit će ove zime dres belgijskog prvoligaša Wasterloa onim nekadašnjeg premijerligaša Sunderlanda.
Kako navode mediji bliski tom engleskom prvoligašu (drugi rang natjecanja) mladi hrvatski reprezentativac već duže vremena velika je želja trenera Regisa Le Brisa. Preciznije, još dok je nosio dres Rijeke.
Frigan je svojim transferom u Belgiju donio Rijeci 5,5 milijuna eura na ime odštete, a to je tada bilo rekordan ulazni transfer u povijesti Westerloa. Međutim, Belgijancima bi se ta ulaganja mogla višestruko isplatiti.
Sunderland je prema medijskim navodima s otoka spreman uložiti 15 milijuna eura u dovođenje Frigana, odnosno u pojačanje koje bi im trebalo pomoći da se vrate u najelitniji rang engleskog nogometa.
Sunderland je nakon 27 odigranih kola četvrti s dva boda zaostatka od vodećeg Leedsa. Frigan je u 22 nastupa za Wasterlo ove sezone postigao sedam golova i upisao tri asistencije.