
Ilustracija
Nezakonito pokušali ući u Republiku Hrvatsku iz smjera Bosne i Hercegovine
povezane vijesti
- ICE pauzira racije na farmama, u hotelima i restoranima. Trump im zabranio: “Nije bio svjestan razmjera”
- Riječka pomorska policija spašavala njemačku obitelj na kajaku. Jak vjetar ih otpuhao u pravcu Sv. Grgura
- Preživjeli 55 dana plutajući na moru. Pet davno nestalih ribara kod obala Perua pronađeno na Galapagosu
Policijski službenici postaje granične policije Stara Gradiška su spašavali strane državljane.
Naime, policijski službenici su tijekom nadzora državne granice sa službenim plovilom, kod Doline uočili drveni čamac s nekoliko osoba koji se kretao prema obali Republike Hrvatske iz smjera Bosne i Hercegovine.
Dolaskom do čamca policijski službenici su uočili da se u čamcu nalazi veća količina vode, te da se nastavlja puniti vodom i tonuti.
Policijski službenici su osobe na siguran način smjestili na službeno plovilo te ih prevezli do obale, a potom u policijsku postaju, gdje su im ponudili liječničku pomoć te osigurali hranu i piće.
Utvrđeno je da se radi o stranim državljanima koji su nezakonito pokušali ući u Republiku Hrvatsku te se nastavlja daljnji rad sukladno odredbama Zakona o strancima i Zakona o međunarodnoj i privremenoj zaštiti.