Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 6° 1n
Sutra: 6° 6° 1n
19. siječnja 2020.
Izvučeni parovi

Australian Open: Ćorić u prvom kolu protiv Querreya, Martić protiv McHale

Foto REUTERS
Foto REUTERS
Autor:
Objavljeno: 16. siječanj 2020. u 12:45 2020-01-16T12:45:32+01:00

Marin Čilić za suparnika će imati Francuza Corentina Mouteta, a Ivo Karlović Kanađanina Vaseka Pospisila. Ćorić je s iskusnim Querreyem, 45. na ATP ljestvici, do sada igrao jednom i pobijedio ga je. Čilića čeka Francuz Corentin Moutet, 70. tenisač svijeta, protiv kojeg do sada nije igrao ni jednom

ZAGREB - Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić će prvi grand slam turnir sezone Australina Open otvoriti protiv Amerikanca Sama Querreya, dok će Čilić za suparnika imati Francuza Corentina Mouteta, a Ivo Karlović Kanađanina Vaseka Pospisila.

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić će prolaz u drugo kolo Australian Opena potražiti protiv Amerikanke Christina McHale, a Donna Vekić protiv Ruskinje Marije Šarapove.

Ćorić je s iskusnim Querreyem, 45. na ATP ljestvici, do sada igrao jednom i pobijedio ga je. Čilića čeka Francuz Corentin Moutet, 70. tenisač svijeta, protiv kojeg do sada nije igrao ni jednom.

Veteran Ivo Karlović će u prvom kolu za suparnika imati Kanađanina Vaseka Pospisila (ATP-146.) koji ga je u dosadašnjih pet međusobnih ogleda pobijedio četiri puta.

Hrvatska bi na Australian Openu mogla imati još jednog predstavnika u muškoj konkurenciji, a to je Viktor Galović koji sutra u drugom kolu kvalifikacija igra protiv Rusa Jevgenija Donskoja, 106. tenisača svijeta.

U ženskoj konkurenciji Petra Martić će drugo kolo pokušati dosegnuti preko Amerikanke Christine McHale, 81. na WTA ljestvici, koju je u dosadašnja dva međusobna ogleda dobila jednom. Donna Vekić će za suparnicu u prvom kolu Australina Opena imati nekadašnju prvu tenisačicu svijeta Ruskinju Mariju Šarapovu, trenutačno 146. na WTA ljestvici s kojom je do sada igrala jednom i izgubila.

Prva tenisačica svijeta Ashley Barty će u prvom kolu na Ukrajinku Lesiu Curenko, a prvi tenisač svijeta Španjolac Rafa Nadal će za suparnika u prvom kolu imati bolivijskog tenisača Hugoa Delliena.

Prošlogodišnja osvajačica naslova Japanka Japanka Naomi Osaka će u obranu naslova krenuti protiv Čehinje Marie Bouzkove, a prošlogodišnji osvajač Novak Đoković protiv Nijemca Jan-Lennarda Struffa.

Australian Open počinje 20. siječnja, a traje do 4. veljače.

TENISAČI
Rafael Nadal (Špa/1)-Hugo Dellien (Bol)
Federico Delbonis (Arg)-Joao Sousa (Por)
Q-Q
Q-Pablo Carreno Busta (Špa)
Nick Kyrgios (Aus-23)-Lorenzo Sonego (Ita)
Pablo Cuevas (Arg)-Gilles Simon (Fra)
Yasutaka Uchiyama (Jap)-Mikael Ymer (Šve)
Q-Karen Khachanov (Rus/16)
Gael Monfils (Fra/10)-Yen-Hsun Lu (Tpe)
IVO KARLOVIĆ (HRV) -Vasek Pospisil (Kan)
James Duckworth (Aus)-Aljaž Bedene (Slo)
Q-Felix Auger-Aliassime (Kan/20)
Taylor Fritz (SAD/29)-Q
Q-Kevin Anderson (JAR)
Alex Bolt (Aus)-Albert Ramos-Vinolas (Špa)
Adrian Mannarino (Fra)-Dominic Thiem (Aut/5)
Daniil Medvedev (Rus/4)-Frances Tiafoe (Fra)
Dominik Koepfer (Njem)-Q
Hugo Gaston (Fra)-Jaume Munar (Špa)
Alexei Popyrin (Aus)-Jo-Wilfried Tsonga (Fra/28)
John Isner (SAD/19)-Thiago Monteiro (Bra)
Q-Q
Miomir Kecmanovic (Srb)-Andreas Seppi (Ita)
Damir Džumhur (BiH)-Stan Wawrinka (Švi/15)
David Goffin (Bel/11)-Jeremy Chardy (Fra)
Pierre-Hugues Herbert (Fra)-Cam Norrie (VBr)
Yuichi Sugita (Jap)-Q
Christopher O’Connell (Aus)-Andrey Rublev (Rus/17)
Nikoloz Basilashvili (Gru/26)-Soonwoo Kwon (JKo)
Fernando Verdasco (Špa)-Q
Casper Ruud (Nor)-Egor Gerasimov (Bje)
Marco Cecchinato (Ita)-Alexander Zverev (Njem/7)
8.Matteo Berrettini (Ita/8)-Andrew Harris (Aus)
Tennys Sandgren (SAD)-Q
Roberto Carballes Baena (Špa)-Ricardas Berankis (Lit)
Sam Querrey (SAD)-BORNA ĆORIĆ (HRV/25)
Guido Pella (Arg/22)-John-Patrick Smith (Aus)
Q-Gregoire Barrere (Fra)
Jordan Thompson (Aus)-Alexander Bublik (Rus)
Reilly Opelka (SAD)-Fabio Fognini (Ita)
Denis Shapovalov (Kan/13)-Marton Fucsovics (Mađ)
Jannik Sinner (Ita)-Q
Leonardo Mayer (Arg)-Tommy Paul (SAD)
Juan Ignacio Londero (Arg)-Grigor Dimitrov (Bug/18)
Hubert Hurkacz (Polj/31)-Q
John Millman (SAD)-Ugo Humbert (Fra)
Q-Filip Krajinovic (Srb)
Steve Johnson (SAD)-Roger Federer (Švi/3)
Stefanos Tsitsipas (Grč/8)-Salvatore Caruso (Ita)
Philip Kohlschreiber (Njem)-Marcos Giron (SAD)
Cristian Garin (Čile)-Stefano Travaglia (Ita)
Radu Albot (Mol)-Milos Raonic (Kan/32)
Benoit Paire (Fra/21)-Cedrik-Marcel Stebe (Njem)
MARIN ČILIĆ (HRV)-Corentin Moutet (Fra)
Pablo Andujar (Špa)-Michael Mmoh (SA)
Feliciano Lopez (Špa)-Roberto Bautista Agut (Špa)
Diego Schwartzman (Arg/14)-Lloyd Harris (JAR)
Alejandro Davidovich Fokina (Špa)-Q
Marc Polmans (JAR)-Mikhail Kukushkin (Rus)
Kyle Edmund (JAR)-Dusan Lajovic (Srb/24)
Daniel Evans (VBr/30)-Mackenzie McDonald (SAD)
Yoshihito Nishioka (Jap)-Laslo Djere (Srb)
Tatsuma Ito (Jap)-Q
Jan-Lennard Struff (Njem)-Novak Djokovic (Srb/2)

TENISAČICE
Ash Barty (Aus/1)-Lesia Tsurenko (Ukr)
Polona Hercog (Slo)-Rebecca Peterson (Šve)
Aliaksandra Sasnovich (Bje)-Q
Bernarda Pera (SAD)-Elena Rybakina (Rus/30)
Alison Riske (SAD/18)-Yafan Wang (Kina)
Viktorija Golubic (Srb)-Lin Zhu (Kina)
Julia Goerges (Njem)-Viktoria Kuzmova (Slk)
Christina McHale (SAD)-13.PETRA MARTIĆ (HRV)
Madison Keys (SAD/10)-Daria Kasatkina (Rus)
Magda Linette (Polj)-Arantxa Rus (Niz)
Q-Shuai Peng (Kina)
Margarita Gasparyan (Rus)-Maria Sakkari (Grč/22)
Ekaterina Alexandrova (Rus)-Jil Teichmann (Špa)
Kaia Kanepi (Est)-Q
Paula Badosa (SAD)-Q
Katerina Siniakova (Češ)-Petra Kvitova (Češ/7)
Naomi Osaka (Jap/3)-Marie Bouzkova (Češ)
Saisai Zheng (Kina)-Q
Venus Williams (SAD)-Coco Gauff (sad)
Sorana Cirstea (Rum)-Barbora Strycova (Češ)
Sloane Stephens (SAD/24)-Shuai Zhang (Kina)
Samantha Stosur (Aus)-Q
Q-Lizette Cabrera (Aus)
Q-Sofia Kenin (SAD/14)
Johanna Konta (VBr/18)-Ons Jabeur (Tun)
Madison Brengle SAD)-Caroline Garcia (Fra)
Kristie Ahn (SAD)-Caroline Wozniacki (Dan)
Q-Dayana Yastremska (Ukr/23)
Qiang Wang (Kina/27)-Pauline Parmentier (Fra)
Fiona Ferro (Bel)-Alison Van Uytvanck (Niz)
Tamara Zidansek (Slo)-Na-Lae Han (JKo)
Anastasia Potapova (Rus)-Serena Williams (SAD/8)
Belinda Bencic (Švi/6)-Anna Karolina Schmiedlova (Slk)
Q-Jelena Ostapenko (Lat)
Sara Sorribes Tormo (Špa)-Veronika Kudermetova (Rus)
Astra Sharma (Sing)-Anett Kontaveit (Est/28)
DONNA VEKIĆ (HRV/19) – Maria Šarapova (Rus)
Alize Cornet (Fra)-Q
Iga Swiatek (Polj)-Timea Babos (Mađ)
Carla Suarez Navarro (Špa)-Aryna Sabalenka (Bje/11)
Elise Mertens (Bel/17))-Danka Kovinic (Srb)
Kristyna Pliskova (Češ)-Heather Watson (VBr)
Catherine Bellis (SAD)-Tatjana Maria (Njem)
Kirsten Flipkens (Niz)-Karolina Muchova (Češ/20)
Danielle Collins (SAD/26)-Vitalia Diatchenko (Rus)
Yulia Putintseva (Rus)-Su-Wei Hsieh (Kina)
Q-Misaki Doi (Jap)Jennifer Brady (SAD)-Simona Halep (Rum/4)
Elina Svitolina (Ukr/5)-Katie Boulter (VBr)
Lauren Davis (SAD)-Q
Garbine Muguruza (Špa)-Q
Ajla Tomljanovic (Aus)-Anastasija Sevastova (Rus/31)
Amanda Anisimova (SAD/21)-Zarina Diyas (Kaz)
Jasmine Paolini (Ita)-Anna Blinkova (Rus)
Kateryna Bondarenko (Ukr)-Arina Rodionova (Rus)
Irina-Camelia Begu (Rum)-Kiki Bertens (Niz/9)
Marketa Vondrousova (Slk/15)-Svetlana Kuznetsova (Rus)
Q-Camila Giorgi (Ita)
Kateryna Kozlova (Ukr)-Priscilla Hon (Aus)
Q-Angelique Kerber (Njem/17)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rus/18)-Nina Stojanovic (Srb)
Taylor Townsend (SAD)-Jessica Pegula (SAD)
Laura Siegemund (Njem)-CoCo Vandeweghe (SAD)
Kristina Mladenovic(Fra)-Karolina Pliskova (Češ/2)

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.


Promo
PUST 2020.
Viškovo

PUST 2020.