Rezultat karijere

Zubčić 7. u veleslalomu: Odlučio sam ići punim gasom i pokazao sam da znam dobro skijati

ALTA BADIA - Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u nedjelju u veleslalomu Svjetskog kupa u Alta Badiji, dok je jedini hrvatski predstavnik 21-godišnji Filip Zubčić ostvario najbolji rezultat u karijeri zauzevši sedmo mjesto (+2.67), što mu je donijelo novih 36 bodova u Svjetskom kupu.

“U Aareu sam uzeo prve bodove, ali tamo sam malo slabije odskijao drugu vožnju. Danas sam odlučio da ću i u drugoj utrci ići punim gasom i pokazao sam da znam dobro skijati. Kad sam ušao u cilj i vidio zeleno na semaforu, odnosno da sam vodeći, nisam mogao vjerovati. Dosta dugo sam bio na vrhu, a onda me je Ligety prestigao, što je bilo očekivano. No, ipak sam jedno vrijeme stajao zajedno s njim na postolju. Ovo je fenomenalno”, izjavio je Zubčić.

Drugi je bio Amerikanac Ted Ligety (+1.45), a treće mjesto pripalo je Francuzu Thomasu Fanari (+1.48). Hirscheru je to 27. pobjeda u karijeri, te je prestigao Ivicu Kostelića, koji ima 26 pobjeda.

Zubčić je prije devet dana u švedskom Aareu, također u veleslalomu, sa startnim brojem 63 stigao do 29. mjesta u prvoj vožnji, da bi na kraju završio na 25. poziciji, što mu je donijelo prvih šest bodova u karijeri u Svjetskom kupu.

U Alta Badiji bio je još bolji, sa startnim brojem 64 stigao do 17. mjesta u prvoj vožnji. U drugoj utrci odvozio je fantastično, imao je drugo vrijeme, što mu je u konačnici donijelo sedmo mjesto.

Tako se sada Zubčić nalazi na 20. mjestu u poretku veleslalomaša, dok je u ukupnom poretku Svjetskog kupa 56. sa 42 boda. U ukupnom poretku vodi Norvežanin Kjetil Jansrud sa 610 bodova, a slijedi Hirscher sa 540.