Prva HNL

Lokomotiva pogocima Dejana Radonjića slavila u Velikoj Gorici

Ivana Vaupotić

Ante Majstorović (Lokomotiva) i Pape Cherif Ndiaye (Gorica)/Foto PIXSELL

VELIKA GORICA Idući suparnik Rijeke u pola sata je imao dvije lijepe prilike, no u tom je razdoblju uglavnom jedva držao glavu iznad vode, zahvaljujući nizu fantastičnih intervencija Kristijana Kahline koji je svojim obranama napadače Lokomotive bacao u očaj. Ipak, u 37. minuti čak ni on nije uspio zaustaviti udarac Dejana Radonjića nakon kornera s desne strane.

Nastavak je donio pritisak Gorice, koji nije splasnuo ni nakon 65. minute, kada je Faruku Miya zaradio drugi žuti karton na utakmici. Igrača više Lokosi su uspjeli preko Radonjića, kojem je filigranski precizno asistirao Jan Lecjaks. Konačni rezultat postignut je u 84. minuti.

GORICA – LOKOMOTIVA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 1.193. Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 6. Pomoćnici: B. Križarić (Čakovec), Đurak (Sisak). Strijelac: 0:1 Radonjić (36′), 0:2 Radonjić (84′). Žuti karton: Marina, Miya, Muhammed (Gorica). Crveni karton: Miya (65′).

GORICA: Kahlina 7 – Muhammed 6, Čagalj 6, Jovičić 6, Čabraja 6 – Marina 6, Maloča 6 (od 71′ Dvorneković -) – Mathieu 6, Ndiaye 6, Lovrić 5 (od 46′ Miya 5) – Zwolinski 5 (od 46′ Maslowski 6,5).

LOKOMOTIVA: Grbić 6,5 – Karačić 6, Kolinger 6, Majstorović 6, Datković 6 – Burić 6 – Jakić 6 (od 75′ Mlinar -), Ivanušec 6,5, Lecjaks 6,5 – Uzuni 6,5 (od 64′ Drožđek -), Radonjić 7 (od 87′ Babić -).