Rijeka vs. Inter

KRAJ: Rijeka protiv Intera ostvarila najuvjerljiviju pobjedu ove sezone, četiri gola Jakov Puljića

RIJEKA Div iz predgrađa na Rujevici. I nova utakmica s imperativom pred Riječanima. Uostalom, takve su gotovo sve na Rujevici. Publika je željna pobjeđivanja, a i igrači. Posebno nakon posljednjeg posrtaja u gostima kod Gorice koja je ove sezone crna mačka »bijelima«. Čak tri od četiri utakmice Turopoljci su riješili u svoju korist.

Rijeka i Inter su dijametralno su suprotnim pozicijama, »bijeli« se bore za sačuvanje pozicije broj dva, »žuti« sa Slaven Belupom vode borbu za sedmu poziciju u ligi koja je doslovno presječena na dva dijela. Iako je Rijeka sakupila gotovo dvostruko više bodova od Zaprešićana, opreza nikad dosta. A i forma gostiju je u posljednje vrijeme u uzlaznoj putanji. Dinamo ih je svladao tijesno golom Mora, a Lokomotivi su uzeli puni plijen (3:2).

Stigli su službeni sastavi. U riječkoj početnoj jedanaestorci je samo jedno iznenađenje. Nema u zapisniku Petra Mamića, na lijevom boku će istrčati Hrvoje Smolčić. Čolak je na klupi. U gostujućem sastavu su čak četiri bivša igrača Rijeke: Jasmin Čeliković, Igor Postonjski, Antonini Čulina i Josip Brezovec. Čeliković je igrač Rijeke na posudbi u Zaprešiću.

GOL!! Jakov Puljić zabio je u 90. minuti i svoj četvrti pogodak na utakmici.

GOL!! Jakov Puljić zabio je i svoj treći pogodak na utakmici u 88. minuti utakmice na asistenciju Zorana Kvržića.

GOL!! Domagoj Pavičić je u 58. minuti dobro odmjerenim udarcem s 18 metara postigao i peti riječki pogodak.

GOL!! U 48. minuti Murić je izveo udarac iz kuta, a Acosty spretno na prvoj vratnici skrenuo loptu za 4:0.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Jakov Puljić je ovoga puta bio precizan s bijele točke za 3:0.

44. minuta: Nova najstroža kazna za goste nakon duela Acostyja i Boseca.

GOL!! Rijeka je stigla i do drugog pogotka. Kelava je pročitao Puljićev udarac s bijele točke, a napadač Rijeke odbijanac pospremio u mrežu. Prethodno je sudac Vučković donio dvojbenu odluku kada je igraču Rijeke na posudbi u Interu Jasminu Čelikoviću pokazao drugi žuti karton zbog navodnog igranja rukom, te dosudio najstrožu kaznu.

GOL!! Rijeka je povela u 27. minuti. Tibor Halilović je prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca matirao Kelavu.

20. minuta: Ponovo je tukao Puljić iz slobodnjaka, ovoga puta Kelavi je pomogla vratnica.

10. minuta: Puljić je probao iznenaditi Kelavu iz prekida, ali je vratar Zaprešićana dobro reagirao.

1. minuta: Počela je utakmica.

RIJEKA – INTER 7:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 4227. Sudac Ivan Vučković (Zagreb). Strijelci: 1:0 Halilović (27′), 2:0 Puljić (41′), 3:0 Puljić (44′-11m), 4:0 Acosty (48′), 5:0 Pavičić (58′), 6:0 Puljić (88′), 7:0 Puljić (90′). Žuti kartoni: J. Čeliković (Inter). Crveni karton: J. Čeliković (40′).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval, H. Smolčić, Pavičić (od 74′ Punčec), Halilović, Lepinjica, Murić (od 83′ I. Smolčić), Puljić, Acosty (od 66′ Čolak).

INTER:  Kelava, J. Čeliković, Postonjski, Čulina, I. Čeliković, Tsonev, Brezovec (od 74′ Ljubić), Buljat, Bosec, Rak, Serderov (od 46′ Mamut).

Utakmice 29. kola:

Osijek – Rudeš 2:0Istra 1961 – Dinamo 0:4Rijeka – Inter 7:0Gorica – S. Belupo ned 16.30Lokomotiva – Hajduk ned 19.00 Dinamo 29 24 4 1 60:14 76Rijeka 29 16 8 5 57:28 56Osijek 29 14 8 7 50:30 50Lokomotiva 28 12 8 8 45:28 44Hajduk 28 11 11 6 40:29 44Gorica 28 12 6 10 38:34 42Inter 29 8 3 18 31:67 27S. Belupo 28 4 14 10 31:43 26Istra 1961 29 4 6 19 25:56 18Rudeš 29 2 4 23 19:67 10

SLJEDEĆE KOLO (20. travnja): Slaven Belupo – Dinamo (19. travnja), Istra 1961 – Osijek (19. travnja), Rudeš – Lokomotiva, Hajduk – Rijeka, Inter – Gorica.