Druga HNL

Nogometaši Opatije se na krilima raspoloženog i rastrčanog Trojana Malokua vratili pobjedama

Davor Petrović

Vanja Malinić i Edin Junuzović čestitaju strijelcu Trojanu Malokuu/D. KOVAČEVIĆ

Najzapaženiju rolu u crno-bijelim redovima imao je Trojan Maloku, autor prekrasnog gola i dvije filigranski precizne asistencije

ZAGREB Na zapadu Zagreba Opatija se vratila starim navikama, zadržavši priključak s vrhom Druge HNL. Najzapaženiju rolu u crno-bijelim redovima imao je Trojan Maloku, autor prekrasnog gola i dvije filigranski precizne asistencije.

Postoje utakmice koje u početku nude blagu monotoniju, pod radnim nazivom „opipavanje snage suparnika“. Ova nije bila jedna od tih. Štoviše, početak je donio pravi nogometni vatromet. Igrala se 3. minuta kada je Opatija prvi put došla do kaznenog prostora suparnika i povela. Duga dijagonala s lijevog boka stigla je do Matije Matulje, koji je primio loptu i pogodio suprotni kut pizemnim udarcem – 0:1.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Rano primljeni gol zna zakočiti neke momčadi, a igračima Dubrave TK dao je dodatni impuls. Preciznije, kao da ih je naljutio. Tako je, niti dvije minute nakon vodstva Opatije, domaća momčad složila akciju vrijednu izjednačenja. Završni udarac, s vrha šesnaesterca, potpisao je Dragan Juranović, kapetan Dubrave TK – 1:1.

Nešto kasnije domaća momčad je imala korner, nakon kojeg se stvorila velika gužva pred golom Opatije. Bilo je tu svega, Lopta je išla lijevo pa desno pa naprijed pa nazad… Na kraju su je gosti nekako uspjeli izbaciti iz svog kaznenog prostora. Idućih dvadesetak minuta donijelo je nešto manje opasnih situacije pred oba gola, ali nikako se ne može reći da je ritam pao.

Opatija je do nove prednosti došla nakon sjajnog poteza Malokua. Zapravo, Dubrava TK je pokušala brzo izaći sa svog dijela terena, a opatijski veznjak je presjekao loptu na četrdeset metara od gola, pojurio naprijed i sa dvadeset metara lansirao bombu u mrežu nemoćnog Marija Mustapića – 1:2.

U ranoj fazi drugog dijela Juranović je glavom usmjerio loptu u opatijski blok, a zatim se uzaludno razmahao, tražeći igranje rukom, odnosno jedanaesterac. Na suprotnoj strani je obrana Dubrave TK napravila nekoliko vezanih grešaka, otvorivši Edinu Junuzoviću priliku da s vrha kaznenog prostora gurne loptu u prazan gol. To je i napravio, ali požrtvovni Ivan Marić uspio je uklizati na crti i spasiti svoju momčad.

Dubrava Tim Kabel – Opatija 1:4

Stadion NK Kustošija. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Škobić (Osijek). Strijelci: 1:0 Matulja (3′), 1:1 Juranović (5′), 1:2 Maloku (34′), 1:3 Weitzer (60′), 1:4 Pejanović (80′). Žuti kartoni: Musa, Džaferović, Ljubanović (Dubrava Tim Kabel), Lucić, Fumić (Opatija).

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić 5,5 – Marić 6, Ljubanović 5,5, Boršić 5,5 – Kelemen 6, Šugić 6,5, Jurić 6, Musa 6 (52′ Džaferović 6) – Alghoul 6 – Mudražija 6 (71′ Rodriguez -), Juranović 6,5.

OPATIJA: Iveša 6,5 – Malinić 7 (76′ Fumić -), Jukičić 6,5, Zgrablić 6,5, J. Rudan 6,5 – Maloku 8, Lucić 6,5 – Matulja 7 (55′ Pejanović 7), Ivančić 6,5 (46′ Glavaš 6,5), Bogolin 6,5 (55′ Weitzer 7) – Junuzović 6,5 (84′ T. Rudan -).

Međutim, u 60. minuti ništa nije moglo pomoći Dubravi TK. Kristijan Glavaš dao je povratnu loptu za Vanju Malinića, koji je odmah odigrao u dubinu za Malokua. Uslijedio je proboj po desnom boku i besprijekorna asistencije za Ivora Weitzera, čiji je udarac sa sedam metara bio iznimno precizan – 1:3.

Domaći su ubrzo uzvratili prodorom Mirka Šugića kroz sredinu. Zadnji vezni Dubrave TK nanizao je nekoliko suparničkih igrača i raspalio s četrnaest metara. Na njegovu žalost, Vanja Iveša reagirao je poput mladića, odbivši loptu. Ta situacija je pokazala da Dubrava TK još uvijek vjeruje u preokret.

Igrala se 80. minuta kada je sve dvojbe otklonila nova asistencija Malokua, koji je završnicu odigrao kao desni bek, umjesto ozlijeđenog Malinića. Ovoga puta ključan je bio centaršut na drugu stativu, gdje Antoniju Pejanoviću nije ostalo drugo nego da skoči i zakuca loptu u mrežu, za ptvrdu visoke pobjede – 1:4.

Foto galerija: Utakmica Druge HNL između Dubrave i Opatije Foto: Davor Kovačević