Prva NL

FOTO Emanuel Črnko odveo Orijent do najuvjerljivije pobjede ove sezone

Ivan Volarić

Emanuel Črnko/V. KARUZA

Orijent je nakon mjesec i pol dana, odnosno serije od četiri remija i dva poraza, ostvario važnu pobjedu u borbi za ostanak

ORIJENT – CROATIA (Z) 3:0

RIJEKA  Utakmica 28. kola Prve NL: Orijent – Croatia (Z) 3:0 (2:0). Stadion Krimeja. Gledatelja: 400. Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 7. Strijelci: 1:0 Črnko (4′), 2:0 Milanović (45′), 3:0 Črnko (70′). Žuti kartoni: Šalinović, Šimunić (Croatia).

ORIJENT: Mohorović -, Braut 7, Bubnjar 6,5, Črnko 8 (od 74′ Valjan -), Švrljuga 7,5 (od 85′ Korošec -), Muminović 7 (od 84′ Putnik -), Simčić 7, Zrilić 6,5 (od 61′ Monjac -), Milanović 7, Galešić 6,5 (od 74′ Mulac -), Bagadur 6,5.

CROATIA (Z): Gudelj 5,5, Šalinović 5, I. Brkić 5, M. Brkić 5 (od 77′ Čulina -), Šabić 5 (od 61′ Prskalo -), Šimunić 5, Šuto 5 (od 46′ Skoko 5), Klopp 5, Yousfi 5 (od 61′ Radić -), Todorić 6, Klančir 5,5 (od 77′ Miljanić -).

U 70. minuti Andro Švrljuga je, baš kao i u 4. minuti utakmice kod vodećeg gola Crvenih, ubacio loptu na vrh gostujućeg peterca. Sve je dobro pratio Emanuel Črnko i naklonio se glavom za treći Orijentov pogodak. Nakon drugog Črnkovog pogotka na utakmici više nije bilo dvojbi oko konačnog ishoda. Orijent je nakon mjesec i pol dana, odnosno serije od četiri remija i dva poraza, ostvario važnu pobjedu u borbi za ostanak. Ponajviše zahvaljujući hrabrijem i odvažnijem pristupu, te potezima trener Krimejčana.

Slobodan Grubor je u izostanku nekolicine standardnih igrača (Tadejević, Faal, Gajzler…) raspored podredio onome najboljem što ima na raspolaganju. U prvom redu odustao je od igre s tri stopera, gurnuo Črnka na mjesto središnje polušpice iza često nepravedno zapostavljenog Zrilića. Četiri ofenzivna igrača plus tradicionalno napadački raspoloženi branič Švrljuga vrlo brzo su donijeli adekvatni odgovor na terenu. Orijent je poveo u prvom napadu, a onda u sat vremena igre stvorio više izglednih šansi nego u prethodne tri domaće utakmice – zajedno!

Švrljuga je u 4. minuti, nakon auta u visini šesnaesterca, zavrnuo u srce gostujućeg kaznenog prostora, a Črnko se našao na pravom mjestu i glavom načeo gostujuću mrežu. Uslijedile su prilike Galešića (6′), Bagadura (12′) i Brauta (23′) da bi prije odlaska na odmor stigla nagrada za dobru igru u vidu drugog pogotka. Simčić je vratio loptu na vrh peterca nakon slobodnjaka, a Milanović glavom pogodio za 2:0.

U 51. minuti Zrilić, u 55. minuti Simčić, te u 64. minuti Bubnjar su bili vrlo blizu trećeg gola. Stigao je u 70. minuti nakon čega su i oni najpesmističniji navijači Orijenta mogli odahnuti. Crveni su ostvarili najuvjerljiviju prvenstvenu pobjedu ove sezone koju je mogao četvrtim pogotkom začiniti Simčić u 84. minuti.

Foto galerija: Prva NL: Orijent - Croatia Zmijavci Foto: Vedran Karuza