Druga NL

FOTO Bosančić i Batarelo srušili favorizirani Radnik na radost lidera iz Opatije

Radost strijelca Franka Bosančića/Foto S. DRECHSLER

Grobničani su ovom pobjedom napravili još jedan veliki korak prema ostanku u ligi

GROBNIČAN  – RADNIK  2:0

MAVRINCI  Utakmica 28. kola Druge NL: Grobničan – Radnik 2:0 (1:0). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 200. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) 6,5. Strijelci: 1:0 Bosančić (19′-11m), 2:0 Batarelo (77′). Žuti kartoni: Golić, Bosančić, Srzentić (Grobničan), M. Mihael, M. Srbljinović, Lesjak (Radnik).

GROBNIČAN: Curać 7, Ušalj 6,5, Bosančić 6,5, Golić 6,5 (od 80′ Mohorić -), Simonaj 6,5, Prpić 6,5, Kočević 7,5 (od 80′ Begović -), Ivančić 7 (od 90′ Cetina -), Batarelo 7,5 (od 88′ Ivanković -), Jabita 6,5 (od 90′ Žeželić -), Srzentić 7.

RADNIK: Koprić 6,5, Bakula 6, Mačković 6, Lesjak 5,5, H. Mladen 5,5 (od 56′ K. Srbljinović 6), M. Mladen 6, M. Srbljinović 5,5, Šabijan 5,5, Dunić 5,5 (od 79′ Kovač -), Mihalinec 5,5 (od 46′ Allyson) 5,5), Gogić 6.

Nogometaši Grobničana ostvarili su još jednu važnu domaću pobjedu koja ih je dva kola prije kraja dovela nadomak glavnog cilja sezone – osiguravanja drugoligaškog statusa. Pobjeda dobiva na težini ako se uzme u obzir da je izborena protiv jednog od kandidata za naslov prvaka. Radnik je na Mavrince stigao kao drugoplasirana momčad prvenstva i ostao razoružan srčanim i borbenim pristupom Grobničana.

U 18. minuti Neriman Kočević je izveo slobodan udarac iskosa s 20 metara. Ubačena lopta na vrh peterca nekontrolirano je odbijena na vrh šesnaesterca. Kočević je prvi stigao na loptu, uslijedio je sraz s dvojicom gostujućih igrača i zvižduk suca Turčina, koji je, na razočaranje igrača i skupine navijača Radnika, pokazao na bijelu točku. Bosančić je mirno realizirao kazneni udarac za vodstvo Grobničana. Gosti su do odmora zaprijetili samo jednom i to u 25. minuti kada je Turčin ponovo izazvao nezadovoljstvo gostiju kada je nakon sraza Prpića i Mihaela Mladena u kaznenom prostoru domaćih pokazao žuti karton za simulaciju napadaču Radnika. Grobničani su pak pored gola imali dvije prilike do odmora. U 2. minuti Koprić je izvukao ispod grede Ušaljev pokušaj glavom nakon udarca iz kuta, a u 39. minuti Jabita se sjurio gotovo s centra prema vratima, ali na ulasku u kazneni prostor umjesto udarca krenuo u neuspješni dribling.

I nastavak je odigran u sličnim odnosima snaga. Gosti su se mučili s izrazito agresivnim domaćinom i lošim terenom, a Grobničani dugim loptama i upornim pritiskom na drugu, odnosno odbijenu loptu tražili drugi pogodak. Dogodio se u 77. minuti kada je Kočević gurnuo loptu u prostor za Batarela, ovaj se sjurio iskosa prema Kopriću i pogodio snažnim udarcem suprotni kut za 2:0.

Gosti su tek u završnici došli do zraka i šansi. U 85. minuti Gogić je izravno iz kornera pogodio suprotnu vratnicu, a lopta se u gužvi sretno odbila Curaću u ruke. Uzvratio je Frano Ivančić u 90. minuti za sjajnu Koprićevu obranu, a onda je i Curać još bolje reagirao nakon udarca Allysona s vrha peterca.