Rukomet

Zamećanke prošetale Opatijom za finale Kupa regije Zapad u kojem će igrati s labinskim Rudarom

Silvija Černeka/Foto V. KARUZA

Kako su minute nastavka promicale, Zamet je odmicao sve više, toliko da je Jana Markulinčić u 40. minuti povisila na 28:18, pretvorivši posljednjih dvadesetak minuta igre u odrađivanje formalnosti

LIBURNIJA OPATIJA      28

ZAMET      39

OPATIJA – Polufinale Kupa Hrvatske za rukometašice – regija zapad: Liburnija Opatija – Zamet 28: 39 (16:21). Dvorana “Marino Cvetković”. Suci: Pešutić (Matulji) i Prpić (Kostrena).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, V. Zdrinšćak 4 (1), Hunčak 6, Vivoda 2, Lenac 4, Stakorić 6 (1), La. Zdrinšćak 2, Lu. Zdrinšćak, Afrić, Đukić 2, Sinčić 2, Brubnjak, Balent.

ZAMET: Troskot, Debelić 5, Mršić 2, Jukan 3, Budić, Tabar 1 (1), Pleša 1, Markov, Pleše 9 (2), Leverić, Grozdanić 5, Černeka 2, Svast 6 (1), Kovačević 1, Šutović 1, Markulinčić 3.

Isključenja: Liburnija Opatija 10, Zamet 10 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 4 (2), Zamet 6 (4).

U polufinalu Kupa Hrvatske za regiju zapad rukometašice Zameta su opravdale epitet favoritkinja, prvoligašice su ostvarile uvjerljivu pobjedu nad domaćim drugoligašicama. U susretu u kojem su često stradavale obrane, najviše je stradala ona opatijska, koju su Riječanke do odmora matirale čak 21 put. Do tih pet pogodaka razlike prije odlaska na odmor domaće su nekako održavale korak, zaostajale su da Riječankama gol ili dva do samog finiša. Tek u samoj završnici raspucana Nika Pleše je dvama od svojih čak devet golova povećala razmak na 21:16.

Kako su minute nastavka promicale, Zamet je odmicao sve više, toliko da je Jana Markulinčić u 40. minuti povisila na 28:18, pretvorivši posljednjih dvadesetak minuta igre u odrađivanje formalnosti. U takvoj igri lišenoj svih dilema o pobjednicama bilo je i jedanaest pogodaka razlike, takvim je razmakom i okončan ovaj susret.

U finalu Zamećanke će igrati protiv labinskog Rudara.