Rukomet

Zamećani slavili protiv konkurenta za plasman u najviši rang, Kozala poražena od Zadrana

Momci trenera Matea Hrvatina su odmah dali do znanja tko je glavni, dozvolivši dubrovačkim gostima tek početno izjednačenje 2:2, sve ostalo do posljednjeg zvuka sirene proteklo je u njihovom znaku

ZAMET      32

ARDIAEI      24

RIJEKA – Utakmica 2. kola Prve lige rukometaša – jug: Zamet – Ardiaei 32:24 (18:11). Centar Zamet. Gledatelja 80. Suci: Cepanec (Turčin) i Dragočajac (Novska).

ZAMET: Zena, Krstić 1, Černeka 8 (5), Vučko 4, Ogurlić 1, Islamović, Tomljanović 7, Perić, Viskić, Kezić, Reljanović 1, Pikec 4, Golik 1, Klanac, Krapić 1, Perkov 4.

ARDIAEI: Brnin 2, Prkačin 1, Putica 3, Bazdan 4, Merhar 4, Bašica 3, Morović, Knez, Hladilo 4, Milas, Jurić, Sofić 3.

Isključenja: Zamet 6, Ardiaei 6 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (5), Ardiaei 5 (3).

Momčad Zameta je u derbiju s Ardiaeijem, koji je klupskoj konferenciji za medije najavljen kao konkurent za primat i proboj među premijerligaše, itekako opravdala optimističke izjave u najavama. Momci trenera Matea Hrvatina su odmah dali do znanja tko je glavni, dozvolivši dubrovačkim gostima tek početno izjednačenje 2:2, sve ostalo do posljednjeg zvuka sirene proteklo je u njihovom znaku. “Senjska ruka” Tin Tomljanović, Dario Černeka, Damir Vučko, Marko Pikec, Matija Perkov i ostali su već do odlaska na odmor itekako prošetali obranu sa Straduna, najavljujući pun pogodak s 18 golova. Na drugoj strani iskusni i kvalitetni vratar kalibra Liridona Zene i suigrači pred njim su čvrstom zonom limitirali Dubrovčane na samo 11 golova i time su samo dodatno popločili put k ostvarenju želja i novoj pobjedi nakon one karlovačke. Gostima su kuvertirali mat visokim vodstvom, nisu se zadovoljili time te su stigli do konačnih i uvjerljivih 32:24.

KOZALA      23

ZADAR 1954      27

RIJEKA – Utakmica 2. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Zadar 1954 23:27 (14:13). Dvorana “D. Lukarić”. Gledatelja 150. Suci: Lukić i Milaković (Osijek).

KOZALA: Ćaćan, Baldo 3, Mihelić 3, Kasunić 1, Grbac 1, Đurić, Juričević 5 (4), Bijelić, Devčić, Sabo 5 (1), Kozina 4, Sušanj, Jovović, Rajič 1, Vučković.

ZADAR 1954: Perić, Maričić, Korljan, Maršan 5, Knežević, Nakić 1, Bijelić, Dujmović 1, Goldner 3, Merhar 1, Prtenjača 3, Mazić 4, Bukva 2, Čirjak 7 (1), Mikuljan, Vrsaljko.

Isključenja: Kozala 8, Zadar 1954 8 minuta. Sedmerci: Kozala 5 (5), Zadar 1954 1 (1).

Kozalčani i dalje čekaju na prvi prvenstveni bod ili dva, nakon visokog gostujućeg poraza poklekli u susretu sa Zadranima. Momčad trenera Igora Marijanovića je probudila nade u pun pogodak nastupom u prvih trideset minuta kada je bila u prednosti i s tri i četiri gola razlike da bi Dalmatinci na odmoru prišli na “minimalac”, 14:13. Krajem druge trećine utakmice su izjednačili, a onda počeli polako preuzimati vodstvo, da bi u posljednjih pet minuta bili uvjerljiviji.