Zagrebački derbi

Vukovima rekordni deveti trofej Kupa, Cibona na pogon Kapuste uvjerljivo svladala Cedevitu Junior

Katarina Blažević

Foto PIXSELL

Cibona je serijom 19:0 od 6. do 14. minute riješila pitanje pobjednika i drugu godinu zaredom svladala Cedeviru Junior u finalu

ZAGREB Košarkaši Cibone obranili su titulu pobjednika SuperSport Kupa “Krešimir Ćosić” nakon što su i drugu godinu zaredom u finalu svladali Cedevitu Junior te tako osvojili rekordni deveti trofej Kupa. Do sada su sa Zadrom dijelili prvo mjesto s osvojenih osam trofeja.

I u Zagrebu je odana počast prerano preminulom riječkom košarkašu FSV-a Toniju Vidoviću, te je susret počeo minutom šutnje.

Cedevita J. – Cibona 66:86

Finale SuperSport Kupa “Krešimir Ćosić”: Cedevita J. – Cibona 66:86 (18:26, 13:19, 23:17, 12:24). KC “Dražen Petrović”. Gledatelja: 1500. Suci: Hordov (Zadar), Radojković, Jurčević (obojica Split).

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 20 (3-3), Marčinković 2, Serdarušić 10 (2-2), Simon 8, Topolović 9 (3-5), Kučić 8 (2-2), Rašić, Ciani 5 (1-1), Vrgoč 4 (2-2), Šabić, Zanki, Batinić.

CIBONA: Perasović 2, Mazalin 10, Aranitović 4 (1-2), Kapusta 27 (7-10), Ljubičić 10, Vuković, Radovčić 2, Smajlagić 11 (1-1), Majcunić 2, Baković 1 (1-2), Bundović 17 (4-6).

Narančastima je pripalo prvih šest minuta u kojima su bili poletniji i uigraniji od Cibone te vjerojatno nitko nije očekivao kako će se u narednih osam minuta stvari na parketu u potpunosti preokrenuti. Cedevita je vodila 18:13, ali onda od 6. do 14. minute nije zabila niti jedan koš, dok je Cibona ubacila njih 19 i fantastičnom igrom stigla do velike prednosti 32:18.

U potpunosti su u tom trenutku domaćini u Draženovu domu nadigrali napadački bezidejnu Mulaomerovićevu momčad. Ciani je izbacio obranu Vukova i napokon prekinuo post svoje momčadi (20:32), ali teško je bilo približiti se suparniku nakon takve fantastične serije.

Cedevita se probudila i podignula razinu svoje igre ulaskom Riječanina Vite Kučića u 24. minuti (39:54). Playmaker je dobro odradio svoju ulogu te je četiri minute kasnije ubacio tricu za 50:58, a Serdarušić je poentirao i za “minus pet” (57:62). Ali na tome je stalo. Iako se činilo da se Cibona umorila, uspjela je obraniti titulu na krilima sjajnog Kapuste (27 poena).

I Riječanin Domagoj Vuković upisao se u pobjednike, iako mu je trener Sesar priliku dao tek u zadnjim sekundama.