Premijer liga rukometaša

Vrijedna pobjeda rukometaša Zameta u Kutini, Riječani nadigrali izravnog konkurenta u borbi za Ligu za prvaka

Antonio Tomaš/Foto V. KARUZA

Od početnih minuta obrana Zamećana je postajala sve nepropusnija, napadi Moslavine su se nakon vodstva 3:1 počeli sve češće odbijati od gostujuće zone, iza koje je bio dobri golman Marin Sorić

KUTINA Utakmica 10. kola Paket24 Premijer lige rukometaša: Moslavina – Zamet 27:29 (12:14). Dvorana u Kutini. Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek).

MOSLAVINA: Mudrinjak, Kligl 7, Vidoš 4 (1), Masnec, Vučelić 3, Horvat 1 (1), Lukes 5 (2), Čizmar, Mrkalj 2, Daničić, Zakić, Slukan, Crnojević 2, Mihaljević 2, Frdelja, Šušnja 1.

ZAMET: Vučko 10 (7), Živković 3, Ljevar, Njegovan 3, Islamović 3, Sorić, Tomaš 3 (1), Milih, Viskić, Mrakovčić 1, Devčić 2 (1), Pikec 3, Kvastek 1.

Isključenja: Moslavina 10, Zamet 6 minuta. Sedmerci: Moslavina 7 (4), Zamet 10 (9).

Gostujuće slavlje rukometaša Zameta u Kutini, igrači trenera Igora Marijanovića nadigrali su Moslavinu, izravnog konkurenta u borbi za Ligu za prvaka i otišli iz dvorane s itekako vrijednim plijenom. Od početnih minuta obrana Zamećana je postajala sve nepropusnija, napadi Moslavine su se nakon vodstva 3:1 počeli sve češće odbijati od gostujuće zone, iza koje je bio dobri golman Marin Sorić.

To se uskoro počelo odražavati na rezultat, prvo riječkom serijom 3:0 Tomaša, Kvasteka i Islamovića riječki su gosti ostvarili svoje prvo vodstvo, 4:3 početkom 13. minute. Nakon šest izjednačenja nezaustavljivi iskusnik Damir Vučko i suigrači su se odvojili u finišu prvog dijela čvrstom obranom i djelotvornim napadom, u 27. minuti vodili su 12:9, a na odmor su išli prednošću 14:12.

I nastavak je bio s istim obilježjima, poslije reakcije Moslavine, koja je golom Mrkalja u 44. minuti izjednačila na 19:19. Time je samo raspirila gostujuću vatru, viđena je nova serija 3:0 Zameta, okončana golom Vučka za 22:19 nepunih 13 minuta do kraja. Zamet je čuvao stečeni kapital i vodio s dva- tri gola razlike uz jedno domaće izjednačenje, 24:24 pet minuta prije kraja. Očajnički pokušaji Moslavini nisu dali ploda, Riječani su odnijeli vrijedne bodove.