Formula 1

VIDEO Verstappen ponovo najbolji, Nizozemac u Španjolskoj došao do pete ovosezonske pobjede

BARCELONA Nizozemac Max Verstappen osvojio je VN Španjolske s pole positiona u nedjelju kako bi povećao svoju prednost u prvenstvu Formule 1 na 53 boda i nastavio Red Bullov pohod sezone sa sedmim uspjehom ove momčadi u isto toliko utrka.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton završio je daleko drugi za Mercedes s timskim kolegom Georgeom Russellom koji je završio na podiju na barcelonskoj stazi Circuit de Catalunya.

Red Bullov Sergio Perez, Verstappenov najbliži suparnik u prvenstvu, završio je četvrti nakon što je startao 11. Perez je drugi u ukupnom redoslijedu.

Verstappenu je ova pobjeda bila peta ove sezone, treća u nizu i jubilarna 40. za dvostrukog svjetskog prvaka u Formuli 1. Nizozemski 25-godišnjak također je osigurao bonus bod za najbrži krug.

Sljedeća utrka vozi se u kanadskom Montrealu za 14 dana.