Matija Frigan

VIDEO Riječanin zabio gol u važnoj pobjedi, pa je kasnije napustio igru zbog ozljede

Hina, Portal Novilist.hr

Matija Frigan/Foto PIXSELL

KORTRIJK Napadač mlade hrvatske nogometne reprezentacije Matija Frigan bio je strijelac u 2-1 (1-0) važnoj gostujućoj pobjedi Westerloa protiv Kortrijka u “derbiju začelja” 17. kola belgijskog prvenstva, ali je kasnije tijekom utakmice morao napustiti igru zbog ozljede.

Frigan je svojim četvrtim ovosezonskim golom u 33. minuti doveo Westerlo u vodstvo, da bi 54. minuti morao biti zamijenjen.

Domaći su poravnali u 66. preko Daviesa, ali je Daci golom u 87. minuti osigurao tri boda gostima.

Ovom pobjedom Westerlo je stigao na 14. mjesto ljestvice pretekavši pretposljednji Leuven koji ima 12 bodova, dok je Kortrijk na dnu sa 10 bodova.

Na vrhu je Royale Union sa 38 bodova, četiri više od drugog Anderlechta.