Prvenstvo Hrvatske

Vaterpolisti Primorja EB poraženi kod Solarisa, Riječani uspjeli parirati Šibenčanima samo prvih pet minuta

Valentina Prokić

Tin Brubnjak/Foto Arhiva NL

U trećoj četvrtini uspjeli su doći na tri gola zaostatka, 8:5, no to je bilo sve. Domaći su održavali svoju prednost do kraja treće te u posljednjoj četvrtini sve do sigurne pobjede.

ŠIBENIK Utakmica 2. kola prvenstva Hrvatske: Solaris – Primorje EB 13:7 (5:2, 3:2, 2:2, 3:1). Bazen Crnica. Suci: Tiozzo i Banovac. Delegat: Kaurloto.

SOLARIS: Šparada (12 obrana), Malenica, Erak 1, Štrkalj 1, Kovalenko 1, Goreta 1, Kreković, Pelicarić, Penava 4 (2), Bulat, Koprčina 3, Sirovec, Štrkalj, Čondić Kadmenović 2.

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić, Vuković, L. Babić, Tomić, Brubnjak 4, Blažić, N. Čubranić, K. Babić 1, Sotošek, Burburan, Crippa, Jurišić 2, Duvnjak-Starčević (6 obrana), Kaluđerović.

Igrač više: Solaris 4 (8), Primorje EB 3 (9). Peterci: Solaris 2 (2), Primorje EB /.

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su na gostovanju kod šibenskog Solarisa 13:7. Primorjaši su dobro krenuli u utakmicu, no nakon 2:2, dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine Šibenčani su se počeli odvajati i sa tri uzastopna gola otišli na 5:2.

Samo dva gola u drugoj četvrtini nisu bila dovoljna za stići Solaris, a zatim su riječki vaterpolisti imali stanku od nešto više od šest minuta bez pogotka što je posve zapečatilo njihovu sudbinu. U trećoj četvrtini uspjeli su doći na tri gola zaostatka, 8:5, no to je bilo sve. Domaći su održavali svoju prednost do kraja treće te u posljednjoj četvrtini sve do sigurne pobjede.