PH U VATERPOLU

Uvjerljiva pobjeda Primorja EB nad Medveščakom u borbi za peto mjesto, Riječani osigurali Regionalnu ligu

Valentina Prokić

Tin Brubnjak/Foto Arhiva NL

Primorjaši su nakon uvjerljive pobjede u Zagrebu nad Medveščakom sezonu zaključili na Kantridi, nadigravši zagrebačke vaterpoliste 21:12.

RIJEKA Uzvratna utakmica doigravanja za peto mjesto Prvenstva Hrvatske: Primorje EB – Medveščak 21:12 (3:2, 7:1, 5:7, 6:2). Bazen Kantrida. Bez gledatelja. Suci: Robert Tiozzo i Leo Kuzmanić (Split).

PRIMORJE EB: F. Čubranić 1 obrana, Čunko 1, Burburan, Vuković 1, Brubnjak 5, Blažić 2, Vrbnjak 3, Rakovac 1 (1), Augusti 2 (1), Jurišić 2, Babić 1, Paparić 3, M. I. Čubranić 2 obrane, Car
MEDVEŠČAK: Jukić 4 obrane, Čagalj, Anzulović 2 (1), Gavranić, Škaro, Šimić 1, Miljak 4, Šimunović 1, Matok, Sirovec 1, Kaluđerović, Škiljić 3 (1), Sladem Poropat

Igrač više: Primorje EB 8 (9), Medveščak 2 (8). Peterci: Primorje EB 2 (3), Medveščak 2 (2)

Vaterpolisti Primorja Erste bank osvojili su peto mjesto i osigurali nastup u Premier Regionalnoj ligi iduće sezone. Primorjaši su nakon uvjerljive pobjede u Zagrebu nad Medveščakom sezonu zaključili na Kantridi, nadigravši zagrebačke vaterpoliste 21:12.

Male rezultatske neizvjesnosti bilo je samo u prvoj četvrtini, gdje su gosti dva puta poveli, domaći dva puta izjednačili, da bi zatim Lovro Paparić minutu prije kraja prve četvrtine pogodio za 3:2.

U drugoj četvrtini Primorjaši su samo nastavili niz ubacivši u višu brzinu. Zabili su čak sedam pogodaka, gosti samo jedan te je do poluvremena sve bilo riješeno – 10:3.

Preostale dvije četvrtine riječkim vaterpolistima preostalo je samo da održavaju prednost i mirno privedu utakmicu kraju.

Prava je šteta što na tribinama nije bilo gledatelja da nagrade pljeskom riječku momčad, koja je unatoč svim nedaćama koje su ih snašle u završnici prvenstva, napravila dobar posao ove sezone.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti odveli su finalnu seriju u petu utakmicu, pobjedivši u Zagrebu Jug AO 12:8 i izjednačivši se Dubrovčanima u pobjedama 2:2. Peta odlučujuća utakmica igra se u srijedu, 26. svibnja, u Gružu.