NBA

Clippersi u gradskom derbiju nadigrali Lakerse, Dončićevi Mavsi nanijeli Netsima četvrti uzastopni poraz

Luka Medak

Ivica Zubac zakucava preko Anthonyja Davisa/Foto: REUTERS

Lakersi su vodili samo nakon prvog koša na utakmici, a u cijeloj utakmici glavnu riječ su vodili Clippersi, koji su s ovom uvjerljivom pobjedom došli na treće mjesto Zapadne konferencije, dok su Lakersi pali na šesto, što ih čini i potencijalnim suparnicima u prvom krugu doigravanja.

RIJEKA Los Angeles Lakersi nastavljaju sa strmoglavim padom. Aktualni NBA prvaci poraženi su u četiri od zadnjih pet utakmica, a u četvrtak navečer i treći put u sezoni od gradskih rivala Los Angeles Clippersa.

Paul George je predvodio čak sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, zabivši 24 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Kawhi Leonard je završio susret s 15 poena, osam skokova i šest asistencija, a Ivica Zubac je u 27 minuta igre ubilježio 14 poena, osam skokova i blokadu.

Lakersi su ponovno igrali bez LeBrona Jamesa, a Anthony Davis je igrao samo devet minuta, nakon čega je zbog bolova u leđima bio otpisan do kraja susreta. Najbolji u redovima prvaka bio je Kyle Kuzma s 25 poena, dok je jedini drugi “dvoznamenkasti” igrač bio Montrezl Harrell s 14 poena.

Lakersima je do kraja sezone ostalo šest utakmica, a James će propustiti sljedeću protiv Portland Trailbalzersa, koja bi mogla biti ključna za rasplet sezone. Naime, Portland je na sedmom mjestu s identičnim omjerom pobjeda i poraza (37-29), a u slučaju pobjede gurnuli bi Lakerse na sedmo mjesto koje vodi u “play-in” turnir, a ne direktno u doigravanje. Dosad u ove momčadi igrale dvaput i svaka je jednom pobijedila, tako da će u slučaju pobjede Blazersi imati i prednost u međusobnim ogledima.

Brooklyn Netsi kao glavni izazivači za naslov također su u padu. Sada već četvrti uzastopni poraz nanijeli su im Dallas Mavericksi, koji žele pobjeći Lakersima i Blazersima te direktno ući u doigravanje.

Kyrie Irving je s 45 poena dao sve od sebe da momčad upiše pobjedu, ali nije imao veliku podršku od ostalih suigrača. Kevin Durant je krenuo odlično sa 16 poena na poluvremenu, ali je u cijelom drugom dijelu zabio samo četiri.

Mavse je standardno predvodio Luka Dončić, koji je s 24 poena, 10 skokova i osam asistencija bio nadomak “triple-doublea”, a 23 poena dodao je Tim Hardaway Jr.